وارنا شهر : شورای اسلامی و شهرداری ورامین 2018 June 19 | سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۶:۰۳
بسم الله الرحمن الرحیم الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إلا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض وَ لا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها و الله سَمِیعٌ عَلِیمٌ الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُهُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ
ورامین
جستجو
سرویس : اخبار, ادارات دولتی, شهر ورامین, شهرداری ورامین, شورای اسلامی شهر ورامین | تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳| ساعت انتشار: ۰۶:۰۳ | بازدید: 452|| Print This Post Print This Post
یک کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری :
وارنا شهر-صاحب پاکروان کارشناس ارشد برنامه ریزی شهر نوشت:فلسفه فکری زیبایی و شهر از قرن 19 آغاز شد و امروز به مفهوم یادمان سازی و زیبا نمودن فضای شهر به کار می رود.
شهرمان را زیبا جلوه دهیم

بر اساس این گزارش صاحب پاکروان معتقد است که زیبا سازی فرایند توسعه ویژگی های بصری است که در فضای شهر صورت می گیرد(آرایش و پیرایش چهره شهر).

وی نوشت:”جنبش زیبایی شناسی شهری”رویکرد پیشرفته ای است که نه تنها به خاطر زیبا نمودن بلکه به معنای ابزار کنترل اجتماعی از طریق راضی نگه داشتن مردم و پاسخگویی به نیاز آنها مورد مطالعه قرار می گیرد.
عملیات زیبا سازی فرایندی است که به توسعه کیفی فضای شهر و ارتقای کیفیت زندگی شهری می پردازد تا به شکل گیری شهر سالم،فرهنگی و انسان مدار برسد.
شهری زیباست که بر اساس شرایط محیطی و نیازهای انسانی به صورت منطقی و متناسب شکل گرفته باشد.شهری که به کیفیت زندگی و روح و روان انسان احترام بگذارد.
امروزه در تمام شهر های دنیا زیبایی یک شهر به عنوان امر بسیار مهم مورد توجه قرار گرفته است،به عنوان مثال در بسیاری از شهر های برزیل روی هیچ بامی نمی توان آنتن تلویزیونی یافت.
مردم شهرها به زیبایی شهر خود اهمیت می دهند و دوست ندارند که هنگام عبور از خیابان های شهر چشمانشان به میله های آهنی دریافت کننده ی امواج تلویزیونی بیافتد.
برای تحقق این امر از تلویزیون هایی با قدرت گیرندگی بالا بهره می گیرند و یا از آنتن های خانگی کوچک با قدرت دریافت کنندگی بالا استفاده می کنند و یا از آنتن مرکزی استفاده می شود.یعنی یک ساختمان و یک آنتن.
مردم این شهر ها از آوریزان کردن لباس بر وی طناب و در بالکن ها خودداری می کنند.
صاحب پاکروان بر این عقیده است که پروژه های زیباسازی می بایست در جهت گسترش این ارتباط حرکت کنند.این یک قانون جهانی است.اما امروز رفتارهای فرهنگی هر منطقه در تعیین خط مشی این ارتقاء تاثیر گذارند.
سالیان سال است از طرح شعارهای “شهر ما خانه ما” و “شهرداری در خدمت مردم”و شعارهایی از این دست می گذرد،اما کمتر شهروندانی قلبا احساس می کنند که شهرشان خانه شان است و شهرداری در خدمت آنها،با صرف هزینه های اطلاع رسانی بالا و ساخت فیلم ها و انیمیشن های مختلف در سال های گذشته ،تازه موفق شدیم بخشی از مردم را راضی کنیم تا راس ساعت مقرر زباله هایشان را بیرون منزل بگذارند.
هنوز مردم هنگامی که وجهی را به شهرداری پرداخت می کنند،نه اعتمادی به این سیستم دارند و نه آن را موجه می دانند و ما درک نکرده ایم که تمامی این رفتارها در محیط های ناشی از عدم ارتباط مناسب شهر و شهروند است،نه فرهنگ غلط مردم.
مطلب دیگری که در زیبایی شهرهای ایران موثر است داشتن سامانه شوتینگ که این وظیفه ی معماران است که برای هر ساختمان فضایی را نیز به کانال شوتینگ اختصاص دهند.این امر باعث می شودکه دیگر درون شهر زباله های بیرون آمده از کیسه زباله ای که از طبقه ی پنجم ساختمانی به بیرون پرت شده را نبینیم.
“صاحب پاکروان”کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری شهرداری ورامین

کلید واژه ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *