دوشنبه ۰۲ ارد ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
"وارنا شهر"-مزار شهدای 10 دی 1357 شهرستان ورامین با حضور مسئولان شهرستان و مردم شهید پرور و ولایت‌مدار ورامین گلباران شد.
 به گزارش وارنا شهر ظهر روز گذشته و پس از برگزاری نماز پرشکوه جمعه، آیین گلباران مزار شهدای ۱۰ دی ۱۳۵۷ ورامین با حضور آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در شهرستان ورامین، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران،“جعفر اردستانیاز اعضای شورای اسلامی شهر ورامین  و جمعی از مسئولان نظامی و انتظامی، مدیران اجرایی، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مردم متدین و ولایت‌مدار ورامین برگزار شد.
mo

نمازگزاران ورامینی پس از اقامه نماز پرشکوه جمعه، از مصلی صاحب الزمان (عج) به سوی حسینیه شاه حسین(ع) حرکت کرده و با نثار شاخه‌های گل به مقام بلند شهدای دهم دی‌ ماه ۱۳۵۷ شهرستان ورامین ادای احترام کردند.

مردم ورامین در طول مسیر با سر دادن شعارهایی نظیر  «ابوالفضل علمدار خامنه‌ای نگهدار» و «ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند»، با آرمان‌های شهدا و امام راحل تجدید پیمان کرده و اعلام داشتند که هیچ‌گاه یاد شهدا از ذهن ملت ایران بیرون نخواهد رفت.

مردم ورامین در ۹ دی نشان دادند از راه شهدای ۱۰ دی ۵۷ و ۱۵ خرداد ۴۲ باز نخواهند گذشت

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی در این مراسم اظهار داشت: ۱۰ دی ماه سالروز تجدید پیمان مردم این منطقه با آن شهدای مظلومی است که در سال ۵۷ خون خود را در راه پیروزی این انقلاب باشکوه فدا کردند.

مدیرکل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: دهم دی ماه در ادامه حرکت تاریخی و جهانی ۱۵ خرداد ۴۲ بود که نشان داد مردم ورامین همواره در راه ولایت ثابت قدم هستند.

mo1

وی ادامه داد: اگر مردم ورامین در ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و ۱۰ دی ۱۳۵۷، با ایستادن در برابر زورگویی‌های استکبار، ده‌ها شهید را تقدیم انقلاب کردند، در نهم دی ماه ۱۳۸۸ بار دیگر با بصیرت و شناخت کامل و آگاهی از تحرکات دشمن به‌پا خاستند و به جهانیان اعلام کردند هرگز از راه آغاز شده در ۱۵ خرداد ۴۲ و تثبیت شده در ۱۰ دی ۵۷ باز نخواهند گشت.