یکشنبه ۰۱ ارد ۱۳۹۸ - Sunday 21 April 2019
وارنا شهر – فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: پلیس برای مقابله با حوادث احتمالی شب چهارشنبه آخر سال با توزیع کنندگان مواد محترقه به شدت برخورد می کند.

سردار سیروس فتحی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی مقابله با حوادث شب چهارشنبه آخر سال گفت: یکی از مهمترین راه های مقابله با حوادث احتمالی چهارشنبه آخر سال ، افزایش آگاهی جوانان و دانش آموزان است که در این زمینه آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید یاریگر پلیس باشند.

وی اظهار داشت : برخورد با عاملان توزیع و تهیه مواد محترقه که باعث بروز حوادث شب چهارشنبه آخر سال می باشد و پلیس در انجام این مهم هیچ گونه اغماض نخواهد داشت.

فتحی تصریح کرد: در طول هفته های جاری چندین محموله شامل ده ها تن مواد محترقه و مواد اولیه ساخت این گونه لوازم در سطح شهرستان های شرق استان تهران شناسایی و توقیف شده است.

وی اظهار داشت: هم اکنون تمامی دستگاه های امدادی ، آتش نشانی و خدمات ایمنی ، ارگان های خدمات رسان ، اورژانس و پلیس در آماده باش کامل به سر برده و ضمن جلوگیری از بروز حوادث شب چهارشنبه آخر سال ، در صورت بروز حادثه نسبت به امداد رسانی اقدام می کنند.

وی همچنین با اشاره به اقدامات فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت : فرماندهی ویژه شرق استان تهران وظیفه رسیدگی به نظم و امنیت شهرستان های ورامین ، پیشوا ، قرچک ، پاکدشت ، پردیس ، دماوند و فیروزکوه با جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر را بر عهده دارد که این منطقه از نظر جمعیت پانزدهمین و از نظر وسعت هجدهمین منطقه از کشور را شامل می شود.

فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود : طی دو سال فعالیت این فرماندهی بیش از ۴۵۰ قبضه سلاح گرم کشف، ۲۰۰ نفر از اراذل و اوباش تابلو و به نام دستگیر شده و ۶۰ باند بزرگ توزیع مواد مخدر در این منطقه منهدم شده اند به طوری که امروز به جرأت می توان اظهار داشت هیچ موردی از اقدامات این دست افراد در سطح منطقه به چشم نمی خورد.

وی با اشاره به آغاز تعطیلات نوروزی گفت: با آغاز تعطیلات نوروز و سفرهای این ایام ، کار پلیس با جدیت آغاز می شود ، هم اکنون ۷۵درصد از نیروهای پلیس در شرق استان تهران در آمادگی کامل به سر برده و با افتخار از امنیت مناطق مختلف شهری و روستایی حراست می نمایند.

فتحی گفت: پیشگیری از جرم مهمترین عامل در کاهش حوادث و جرائم خرد دارد و لازم است تا مردم و مسوولین ادارات پیش از تعطیلات نوروز نسبت به رعایت اصول ایمنی اقدام و راه را برای سرقت های احتمالی افراد مسدود کنند.

وی بیان داشت: هم اکنون ۴ هزار نیروی کمکی برای حراست از امنیت شهروندان در اختیار فرماندهی ویژه انتظامی ویژه شرق استان تهران قرار گرفته است.

۲۵ اسفند ۱۳۹۳  ,     اخبار, حوزه قضایی, شهر ورامین, مدیریت شهری |