دوشنبه ۰۵ فرو ۱۳۹۸ - Monday 25 March 2019
وارنا شهر-شهردار ورامین گفت: نهم دی ماه به عنوان روزی تاریخی و حماسه ساز در تاریخ باشکوه انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شد.

“مهندس علی حیدریان”شهردار ورامین در گفت و گو با خبرنگار وارنا شهر افزود:ملت ایران با برگزاری راهپیمایی باشکوه ۹ دی، بصیرت و ولایتمداری خود را مثل همیشه نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه این فتنه بزرگ با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی و بصیرت و هوشمندی مردم ایران در نطفه خفه شد،ادامه داد:مردم آگاه و شهید پرور ایران اسلامی در جریان فتنه ۸۸ پشتیبانی از ولایت فقیه و دستاوردهای ارزشمند انقلاب را نشان داده و با حضور گسترده و هوشمندانه در میدان عمل، پاسخی محکم و دندان شکن به فتنه گران و دشمنان نظام دادند.

حیدریان اظهار داشت: حماسه عظیم ۹ دی، تجلی و نماد ولایتمداری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی در تحقق عینی شعار هیهات مناالذله است.

وی افزود: ملت با بصیرت و آگاه ایران با خلق حماسه ۹ دی ، علاوه بر شکست فتنه گران و منافقین، توطئه استکبار جهانی برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نیز خنثی و نقش برآب کردند.

حیدریان حرکت بزرگ مردم شهید پرور ورامین را در روز ۱۰ دی نقطه عطف مهمی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود:ملت همیشه در صحنه شهرستان ورامین از ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ تا کنون ولایت مداری خود را نشان داده و بر عهد خود پایبند و محکم ایستاده اند.

بر اساس این گزارش شهیدان محمد حسین شیرازی و ابوالفتح گلعباسی در حسینیه شاه حسین(ع) شهرستان ورامین مدفون هستند و در کنار شهیدان حسن کریمی، تقی روستایی، حسن الیکاهی، سید مهدی سید فاطمی، احمد میرزایی، محمود میرزایی، سهم دینی و حسن پازوکی، ۱۰ شهید سال ۱۳۵۷ منطقه ورامین را تشکیل می‌دهند.