| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,076

دشمن همه هستی اش توسط انقلاب اسلامی به خطر افتاده است

وارنا شهر-وزیر سابق اطلاعات گفت:سرویس های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل، کشورهای غربی و عربی پشت این فتنه بودند و برخی این سوال را مطرح می کردند که آیا این کشورها می توانند ما را به بازی بگیرند در حالیکه نباید دشمن را کوچک گرفت زیرا دشمن امروز همه هستی اش توسط انقلاب اسلامی به خطر افتاده است.

ورانا شهر وزیر سابق اطلاعات با اشاره به حضور در دفتر یکی از سران فتنه گفت: جزوه ای را یافتیم که تا دو سال پس از انتخابات را پیش بینی کرده و حتی کمیته صیانت از آرا نیز در آن آمده بود.
به گزارش خبرنگار وارنا شهر، شامگاه شنبه حجت الاسلام حیدر مصلحی در همایش بازخوانی حماسه نهم دی در گلزار شهدای سید فتح الله ورامین با اشاره به ابعاد مختلف فتنه ۸۸ اظهار داشت: فتنه سال ۸۸ از جایگاه بسیار ویژه و مهمی برخوردار بوده و نباید هیچگاه این تصور باشد که فتنه تمام شده است.

وزیر سابق اطلاعات افزود: تمام شدن فتنه در مورد انقلاب اسلامی زمانی محقق می شود که نظام اسلامی از شعارها و مسیرهای اصلی اش دست بردارد، شعارهایی که رهبری هم اکنون با آینده نگری و مشاهده عقبه دشمن و مدیریت متناسب با نقشه های استکبار آن را به خوبی دنبال می کنند.

***فتنه هیچگاه تمام نمی شود

وی ادامه داد: فتنه آنقدر در ابعاد مختلف دارای گستردگی است که هرچه ما به آن بپردازیم، نمی توانیم عمق آن را تبیین و تشریح کنیم اما در موضوع فتنه، ریزش و مردود شدن عده ای از خواص، بسیار قابل توجه بوده و این ریزش مقوله ای است که ممکن بود برخی را دچار سردرگمی بکند که انسان هایی با چنین سوابق روشن، چه شد که کم آوردند و به این جایگاه رسیدند.

مصلحی اضافه کرد: اگر به تاریخ اسلام نگاه کنیم، آنچه در جنگ های جمل، نهروان و صفین در دوران امام علی (ع) رخ داد، همگی در فتنه سال ۸۸ به وقوع پیوست به همین خاطر ریزش ها نباید ما را دچار سردرگمی بکند زیرا آدم های بزرگ و با سوابق درخشان در طول تاریخ ریزش کرده و بر زمین خوردند.

***سرویسهای اطلاعاتی آمریکا و غرب پشت فتنه ۸۸ بودند

این مسئول اطلاعاتی کشور در فتنه ۸۸ عنوان کرد: زمانی که ما با برخی ساکتین فتنه در آن زمان حرف می زدیم و به آنان اطلاعات و اسناد نشان می دادیم، اعلام می کردند که ما در این قضایا مانده ایم، این نوع موضع گیری ها در طول تاریخ اسلامی وجود داشته است.

وی بیان داشت: ملت ایران در فتنه ۸۸ بیش از هفت الی هشت ماه در مقابل همه توطئه ها و نقشه های فتنه گران سعه صدر به خرج دادند و رهبری نیز این موضوع را مدیریت کردند اما کار را به جایی رساندند که باید مردم در ۹ دی به میدان می آمدند و دیگر شرح صدر جواب نمی داد.

***دشمن همه هستی اش توسط انقلاب اسلامی به خطر افتاده است

وارنا شهر-وزیر سابق اطلاعات گفت:سرویس های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل، کشورهای غربی و عربی پشت این فتنه بودند و برخی این سوال را مطرح می کردند که آیا این کشورها می توانند ما را به بازی بگیرند در حالیکه نباید دشمن را کوچک گرفت زیرا دشمن امروز همه هستی اش توسط انقلاب اسلامی به خطر افتاده است.

گروه صیانت از آرا با هدف ایجاد شبهه در انتخابات تشکیل شد

مصلحی افزود: دشمن همواره در سه مرحله تلاش دارد به انقلاب ضربه بزند به همین خاطر در مرحله اول شروع به ایجاد شبهه می کند تا فتنه ایجاد شود، در فتنه ۸۸ برخی قبل از انتخابات طراحی لازم را انجام دادند تا شبهه تقلب در انتخابات را جا بیاندازند و به همین خاطر گروه صیانت از انتخابات را تشکیل دادند.

وزیر سابق اطلاعات گفت: فردی با سه چهار نفر جلسه برگزار می کند و دستور تشکیل این کمیته را می دهد و این افراد کسانی هستند که روزی در کشور رئیس جمهور و نخست وزیر بودند، در مرحله دوم، ایجاد فتنه ها عامل بدعت می شود و در مرحله سوم ایجاد بدعت عامل انحراف خواهد شد.

گزارش قابل توجه موسسه بروکینز درباره انتخابات ایران

مصلحی با اشاره به تلاشهای موسسه بروکینز در فتنه سال ۸۸ عنوان کرد: موسسه بروکینز زیر نظر سیا فعالیت می کند و در همه کشورهای جهان دفتر داشته و در آنجا به سراغ نخبگان می رود و از مسیر علمی نیز وارد می شود و با این ارتباطات، جهت گیری فکری جامعه مقصد را به دست آورده و سپس برای هر کشور برنامه ریزی لازم را انجام می دهد تا آن کشور با سیاست های آمریکا همراه شود.

این مسئول سابق اطلاعاتی کشور تأکید کرد: از جمله طراحی های این موسسه، طراحی درباره انقلاب اسلامی است و ذکر این نکته نیز قابل توجه بوده که دشمن در فتنه ۸۸ به دنبال آن نبود که یک شبه به مقصود خود برسد و می دانست که باید در این رابطه طراحی لازم صورت پذیرد، همانطور که سرنگونی اتحاد شوروی محصول یک برنامه ریزی ۵۰ ساله بود.

وی بیان داشت: در مجموعه ۱۵۰ صفحه ای این موسسه، یکی از موضوعاتی که مطرح شده انتخابات است و از جمله بخش های آن، انتخابات سال ۸۸ بوده که در آن بیان شده باید بدعتی بگذاریم که در انتخابات تقلب صورت گرفته تا به هدف خود دست پیدا کنیم.

در فتنه ۸۸ سرویس های اطلاعاتی بسیار سنگین به میدان آمدند

مصلحی گفت: در فتنه ۸۸ سرویس های اطلاعاتی، بسیار سنگین به میدان آمدند و در این راه آمریکایی های یک تقسیم کار انجام داده و سرویس های اطلاعاتی انگلیس، فرانسه، کشورهای عربی و همسایه را به کار گرفتند به طوری که در این فتنه، یک آدم ازبک دستگیر شد که سی دی فتنه گران را توزیع می کرد که بعد مشخص شد از سرویس ازبکستان است.

وی یادآور شد: در فتنه ۸۸ و در مباحث اقتصادی هزینه های زیادی بر کشور تحمیل و اولین قطعنامه علیه جمهوری اسلامی مبنی بر تحریم اقتصادی در این زمان صادر و تحریم ها سنگین تر شد زیرا سران فتنه به سرویس های اطلاعاتی پیغام داده بودند که باید تحریم ها تشدید شود تا مردم به مسئولین فشار بیاورند، به همین خاطر سرویس های اطلاعاتی در این مقوله سرمایه گذاری وسیعی کرده بودند.

وی گفت: کارمندان سفارت انگلیس در فتنه سال ۸۸ هر یک در مناطق مختلف کشور پراکنده شده و با نخبگان و اراذل و اوباش ارتباط گرفتند. همچنین در جریان این فتنه یک خانم ۲۰ ساله دستگیر شد که وی مأموریت داشت از فرانسه به ایران بیاید و در جریان فتنه با هزار اراذل و اوباش ارتباط گرفته و هزینه هایی کرد که بعدها سرویس فرانسه اعلام کرد این فرد نیروی ما بوده است.

تماس دبیر اول سفارت انگلیس با یکی از سران فتنه

مصلحی متذکر شد: شب قبل از انتخابات، دبیر اول سفارت انگلیس با یکی از عناصر فتنه تماس می گیرد و در مذاکراتی که با او می کند به وی یادآور می شود که چه کارهایی باید انجام دهد.

وزیر سابق اطلاعات اظهار داشت: مقام معظم رهبری انواع اتمام حجت ها را به یکی از سران فتنه داشته و خودشان نیز با وی صحبت فرمودند اما این اتمام حجت فایده نداشت تا اینکه این شخص اعلام کرد که اگر تمامی صندوق ها باز شود و اعلام گردد تقلب نشده، من بازهم می گویم تقلب صورت گرفته است.

جزئیات کشف شده در دفتر یکی از سران فتنه

وی افزود: وقتی به دفتر این فرد وارد شدیم، جزوه ای یافتیم که دقیقا از یک و نیم سال قبل از انتخابات تا دو سال پس از انتخابات را پیش بینی کرده و حتی کمیته صیانت از آرا نیز در آن آمده بود و این جزوه سند بسیار گویایی است.

در فتنه ۸۸ ابتکار عمل از دست سران فتنه خارج شد

مصلحی ادامه داد: موسسه بروکینز در گزارش خود درباره انقلاب اسلامی می گوید که نباید اصول انقلاب را یک شبه زیر سؤال برد بلکه باید آن را در سیر زمان کنار زد اما در فتنه ۸۸ کار به جایی رسید که ابتکار عمل از دست سران فتنه نیز خارج شد.

وی اضافه کرد: سران فتنه در مقابل این اتفاقات هیچ موضعی نگرفتند و وحدت گوگوش تا سروش تشکیل شد و منافقین، بهائیون و دشمنان انقلاب برای دفاع از موسوی بیانیه صادر و این افراد هیچگاه اعلام برائت نکردند.

مصلحی گفت: عده ای می گویند حصر برداشته شود و جریان برخورد امام حسین(ع) با حر را مطرح می کنند اما باید توجه داشت که حر توبه کرد اما سران فتنه حاضر به توبه نشدند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.