دوشنبه ۰۲ ارد ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
وارنا شهر- دی ماه سال گذشته سید محسن رضایی رییس شورای شهر ورامین طی نامه ای به دکتر شاکری عضو شورای اسلامی تهران بزرگ خواستار رفع و تعدیل ترافیک سه راه تقی آباد شدکه خوشبختانه شهرداری تهران نیز با تمکین این مهم اقدامات لازم در خصوص ساخت و آماده سازی تقاطع غیر همسطح در سه راه فوق را در دستور کار خود قرار داد.

دی ماه سال گذشته بود که رییس شورای اسلامی شهر ورامین با توجه به مراجعه و درخواست مکرر شهروندان ورامینی به اعضای شورا اقدام به پیگیری رفع معضل چراغ قرمز سه راه تقی آباد ورامین با نوشتن نامه و مراجعات پی در پی نمود.
در همین راستا سید محسن رضایی با نوشتن درخواستی به دکتر شاکری عضو شورای اسلامی شهر تهران خواستار تعدیل مشکلات ترافیکی در سه راهی ورامین- امین آباد شد و مقرر گردید تا این مهم در شورای شهر تهران مطرح و در اسرع وقت اقدامات لازم در خصوص ساخت تقاطع غیر همسطح یا پل روگذر انجام شود.
بالاخره پیگیری های انجام شده نتیجه داد و شهروندان ورامینی که می بایست به ناچار هر روز مسافرت بین شهری از ورامین به تهران را برای رفتن به محل کار و … داشته باشند در پشت چراغ قرمز سه راهی تقی آباد که باعث تلف شدن وقت شهروندان بود معطل می شدند نتیجه داد .
سید محسن رضایی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران سال نو را به تمامی آنها تبریک گفت.
***با ساخت تقاطع غیرهمسطح در محور تهران – جاده ورامین، تردد در این محور تسهیل شده و گره ترافیکی آن باز می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، با افزایش حجم ترافیک در محور تقاطع تقی آباد به دلیل اتصال بزرگراه امام علی به شبکه معابر موجود در منطقه ۲۰ ، طرح غیر همسطح سازی این تقاطع در دستور کار مدیران شهری قرار گرفت.
براساس بررسی های به عمل آمده، بار ترافیک در تقاطع تقی آباد در مسیرهای جنوب به شمال و شمال به جنوب طی ساعات اوج ترافیک به ۳۵۰۰ تا ۳۷۰۰ خودرو در ساعت رسیده است.
همین افزایش ترافیک موجب شد که طرح غیرهمسطح سازی تقاطع تقی آباد در دستور کار مدیریت شهری قرار بگیرد چرا که ساماندهی آن با اصلاحات هندسی و استفاده از چراغ های راهنمایی بسیار دشوار شده است.
منصور کتانباف شهردار منطقه ۲۰ تهران در این خصوص گفت: اجرای این پروژه، در ردیف پروژه های اولویت دار شهرداری تهران و اولویت یک منطقه قرار گرفته و هم اکنون عملیات ساخت آن آغاز شده است.
وی افزود: در این طرح مسیر جاده تهران-ورامین در محل تقاطع با جاده امین آباد توسط یک پل روگذر به تراز مثبت یک منتقل شده و جهت گردشی شمال به شرق که مملو از خودروهای سنگین است با احداث یک پل جهتی ساماندهی می شود.
کتانباف با بیان اینکه عملیات ساخت این پروژه در بودجه امسال و سال آینده ما دیده شده است، تصریح کرد: پروژه اجرای تقاطع غیر همسطح سه راه تقی آباد امسال آغاز شده و امیدواریم تا سال ۹۴ به پایان برسد.
چندی پیش علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، از روند آغاز عملیات عمرانی تقاطع غیرهمسطح در چهارراه تقی آباد واقع در جاده ورامین بازدید کرد.
وی با بیان اینکه این پروژه یکی از طرح های مهم و اولویت دار شهر تهران است، افزود: ساخت این پل روگذر با سه لاین عبوری از جنوب به شمال ، در چهار راه تقی آباد، موجب می شود تردد خودروها در جاده ورامین و امین آباد تسهیل شود.
دبیر به موقعیت ویژه شهر ری اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه صحن غربی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و احداث پیاده راه ضلع شرق حرم، سراهای محله، بوستان های شهری، و پایانه جوانمرد قصاب از پروژه های مهم و تاثیر گذار منطقه ۲۰ است که خیر و برکت این منطقه را دو چندان خواهد کرد.
تهیه و تنظیم:حسن خوانساریان