دوشنبه ۰۲ ارد ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
وارنا شهر-استاندار تهران گفت: مردم شریف استان تهران بزودی با سفر قریب الوقوع هیات دولت به این استان پذیرای کاروان تدبیر و امید خواهند بود.

سید حسین هاشمی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به علاقمندی رییس جمهور از مدت ها پیش برای سفر به استان تهران و گفت و گوی صمیمانه با مردم این استان افزود: مقرر بود سفر کاروان تدبیر و امید سال گذشته انجام شود اما به دلیل حجم کاری بیش ازحد رییس جمهور و برغم میل باطنی وی، امکان سفر به استان تهران مهیا نشد.

وی گفت: با هماهنگی های به عمل آمده با معاون اجرایی رییس جمهور مقرر شده است در آینده ای بسیار نزدیک نخستین سفر کاروان تدبیر و امید به استان تهران انجام شود.

هاشمی تصریح کرد: سفر رییس جمهور و هیات دولت به استان تهران علاوه بر دیدار با مردم، خیر و برکت فراوانی برای مردم استان به ارمغان خواهد داشت و در طول سفر ضمن بررسی مسایل مختلف استان طرح های مختلفی برای استان مصوب می شود.

استاندار تهران گفت: سفر رییس جمهور به استان تهران که جمعیتی بیش از ۱۳ میلیون نفر را در خود جای داده و با شهرستان هایی که جمعیتی بیش از برخی از استان های کشور دارد، از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه آغاز سفر رییس جمهور به استان تهران از شهرستان های غرب استان خواهد بود تاکید کرد: امیدواریم مردم عزیز استان با علاقمندی که به دیدار با دکتر روحانی دارند حضور پرشکوهی در مراسم استقبال از رییس جمهور داشته باشند.

وی با مهم ارزیابی کردن آغاز سفر رییس جمهور به استان تهران افزود: مردم استان بهترین استقبال را از کاروان تدبیر و امید به عمل خواهند آورد.

استاندار تهران زمان تقریبی سفر رییس جمهور را بعد از سفر ایشان به استان گیلان بیان کرد و گفت: مشکلات استان در این سفر مورد بررسی هیات دولت قرار خواهد گرفت.

هاشمی در ادامه با انتقاد از عدم فعالیت شبکه ۵ سیما با عنوان شبکه استانی تهران گفت: این یکی از مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم. در سفر رییس جمهور به سایر استان های کشور شبکه استانی به پوشش سفر اختصاص می یابد در حالیکه برغم خواسته ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مردم و استانداری تهران، شبکه ۵ سیما به استان تهران اختصاص ندارد.

وی با تاکید بر اهمیت شبکه ۵ به عنوان شبکه استان تهران گفت: تهران مجموعه ای از اقوام کشور را در خود جای داده است و ارتباط خوبی بین استان تهران و سایر استانها برقرار است از سوی دیگر مردم استان تهران به شبکه ۵ با عنوان شبکه تهران علاقمند بودند و این شبکه در کنار نقش استانی، نقشی ملی هم داشت و لازم است تا پیش از سفر رییس جمهور به استان تهران وضعیت شبکه استان تعیین تکلیف شود.