دوشنبه ۰۲ ارد ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
وارنا شهر-تشکیل دانشکده پزشکی یکی از آرزوها و مطالبات جدی مردم و مسئولان شهرستان ورامین در چند سال اخیر از مسئولان بلند پایه کشور و مدیران وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است.‌

 

 

برخی مناطق شهرستان ورامین و پیشوا به ویژه روستاها و بخش هایی نظیر جوادآباد و جلیل آباد با کمبود پزشک مواجه هستند و تشکیل دانشکده پزشکی و ورود پزشکان متخصص به چرخه بهداشت و درمان شهرستان، می تواند بسیاری از نیازهای منطقه را پاسخ دهد.‌

 

زهرا هداوند میرزایی رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ورامین با اشاره به موافقت شورای عالی گسترش وزارت علوم با راه اندازی مجتمع آموزشی پزشکی در ورامین اظهار داشت: شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه اخیر خود با راه اندازی مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین موافقت کرد.

عضو شورای اسلامی شهر ورامین افزود: با حکم علی اصغر پیوندی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، رضا خانی جزنی به عنوان رییس مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین منصوب شد.

وی ادامه داد: رضا خانی جزنی به عنوان اولین رییس مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران است.

هداوند میرزایی اظهار امیدواری کرد با راه اندازی این مجتمع و پذیرش دانشجو، شاهد ارتقای وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان های های شرق استان تهران خواهیم بود.

گفتنی است استقرار دانشکده علوم پزشکی شهید بهشتی در ورامین برای ارتقا سطح سلامت جامعه و ورود پزشکان جوان و با انگیزه به بدنه بهداشت و درمان شهرستان، همواره یکی از مطالبات عمده مردم و مسئولان این منطقه در دیدار با مدیران ارشد کشور بود که در سال جاری محقق شد.

مجتمع آموزش عالی سلامت فراتر از یک دانشکده پزشکی است

دکتر سید امیر محسن ضیایی که در زمان تصویب مجتمع عالی آموزش سلامت ورامین دبیری شورای گسترش وزرات علوم و معاونت وزارت بهداشت و درمان را بر عهده داشته با اشاره به ماهیت مجتمع آموزش عالی سلامت در ورامین اظهار داشت: مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین از برکات سفر دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان به این شهرستان است.

رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: به دلیل آنکه وزیر بهداشت و درمان شخصا پیشنهاد تشکیل این مجتمع را داده بودند، این موضوع به صورت فوریتی در شورای گسترش وزارت علوم مطرح و به تصویب رسید.

وی با اشاره به رشته های مدنظر برای مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین اضافه کرد: درباره رشته های مجتمع آموزش عالی سلامت نیز در شورای عالی گسترش وزارت علوم بحث شد و اعلام گردید که اگر یک دانشکده محدود در ورامین احداث شود، رشته های محدود نیز به آن تخصیص داده می شود اما مجتمع آموزش عالی سلامت، کلیه رشته های پزشکی را در بر می گیرد به همین خاطر مجتمع آموزش عالی فراتر از یک دانشکده پزشکی است.

شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین ساختمان این دانشکده را هدیه داد

مسئولان شهرداری ورامین که شاهد استقبال گسترده دانشجویان و کمبود امکانات این مرکز دانشگاهی بودند، زمینی را در میدان ولیعصر(ع) ورامین برای احداث دانشگاه علمی کاربردی ورامین در نظر گرفتند و روند ساخت و تجهیز ساختمان این محیط دانشگاهی با سرعت پیش رفت..

پیشنهاد تأسیس شعبه بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در ورامین

این ساختمان در مساحتی بالغ بر  هفت هزار مترمربع  و زیر بنای چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع و در شش طبقه بنا و اعلام شد که دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی از ترم جدید در این ساختمان به تحصیل خود ادامه خواهند داد اما در همین زمان بود که بحث انتقال شعبه بین الملل دانشگاه شهید بهشتی از قشم قوت گرفت و مسئولان شهرستان نیز با توجه به خلا وجود یک مرکز علمی پزشکی در این منطقه، پیشنهاد تأسیس شعبه بین الملل دانشگاه شهید بهشتی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری را به مسئولان وزارت بهداشت دادند.

پس از پیگیری های مداوم مسئولان شهرستان ورامین و موافقت مسئولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، این انتقال مورد تصویب شورای گسترش قرار گرفت و مقرر شد که از مهر ماه ۱۳۹۱ دانشجویان جدیدالورود پزشکی برای تحصیل به ورامین بیایند.

این خبر موجی از خوشحالی و شادمانی را میان شهروندان ورامینی به وجود آورد به طوری که همه منتظر بودند که دانشجویان جدیدالورود با کسب تخصص های لازم، نیازهای منطقه را برطرف کرده و ورامین را به یکی از قطب های پزشکی استان تهران بدل کنند.

با توافق مسئولان شهرستان با شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز مقرر شد تا ساختمان دانشگاه علمی کاربردی که دارای تجهیزات و نمای جالبی است، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار بگیرد .