| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,077

رسایی: حماسه ۹ دی هوشمندی ملت را ثابت کرد/برخی مایل به برگزاری آیین بزرگداشت این حماسه نیستند

وارنا شهر - نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: حماسه 9 دی که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان یوم الله یاد کردند، بصیرت و هوشمندی ملت آگاه و فهیم ایران اسلامی را به خوبی ثابت کرد.

به گزارش وارنا شهر، حجت الاسلام «حمید رسایی» شامگاه یکشنبه در مراسم بازخوانی حماسه ۹ دی که در گلزار شهدای ورامین برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد تمایلی به برگزاری مراسم بزرگداشت حماسه ۹ دی ندارند به نحوی که اگر بتوانند در مسیر برگزاری آیین های ویژه بزرگداشت این حماسه تاریخی، مانع نیز ایجاد می کنند.

وی با اشاره به اینکه این عده نمی خواهند مردم مراسم گرامیداشت ۹ دی را برگزار و یا در آن شرکت کنند، افزود: این افراد می دانند با برگزاری آیین بزرگداشت حماسه ۹ دی، باید در خصوص علل وقوع این حماسه توضیح بدهند.

رسایی تصریح کرد: در این زمینه بارها به مسوولان صدا و سیما گفته ایم، معنی ندارد تجمع میلیونی مردم را در ۹ دی نشان دهید و علت حضور و مطالبه مردم در خلق این حماسه را توضیح ندهید که اگر در خصوص این مسایل صحبت نشود، در حق مردم خیانت کرده اید.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: عده ای دوست دارند صدا و سیما فقط تصاویر این حماسه را نشان داده و سرود «وطنم پاره تنم» را پخش کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر قرار باشد که مراسم ۹ دی نیز گرفته شود باید بگویند که چرا در همه جای کشور مردم وارد میدان شدند و مطالبه آنان چه بوده و برای چه این حماسه خلق شد.

وی گفت: از زمان فتنه ۸۸ پنج سال می گذرد و برخی از حوادث فراموش شده و برخی از جوانان خاطره ای از آن به ذهن ندارند و این وظیفه ماست که حوادث و اتفاقات را بدرستی بازگو کنیم.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: حماسه ۹ دیماه، یوم الله است و گرامیداشت این حماسه تاریخی توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی را خنثی می کند.

به گفته وی، برهمین اساس، امروز همه مردم و مسوولین وظیفه دارند تا در جریان مقابله با جنگ نرمی که دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی براه انداخته حضوری موثر داشته و وظیفه و تکلیف خود را ادا کنند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.