دوشنبه ۰۵ فرو ۱۳۹۸ - Monday 25 March 2019
وارنا شهر-شهردار ورامین با اشاره به این نکته که خروج راه آهن از داخل شهر ورامین بر اساس یک نظر کارشناسی بیان می شود اظهار داشت: ریل راه آهن شهر ورامین را به دو تکه تقسیم کرده و این موضوع لطمات جبران ناپذیری را به شهر وارد می آورد.

علی حیدریان در گفت و گو با خبرنگار مهر افزود: خروج راه آهن از ورامین بر اساس یک مجادله سیاسی نیست بلکه شهرداری بر اساس یک نظر کارشناسی این موضوع را مطرح می کند چرا که این امر با منافع مردم و شهروندان گره خورده است.

***جایگزینی بلوار ۳۵ متری به جای ریل راه آهن

وی ادامه داد: طرح تفصیلی پس از مدت ها بحث و بررسی و اعمال نظر کارشناسان حوزه شهری مورد تصویب شورای شهر قرار گرفته است و شهرداری نمی تواند خارج از طرح تفصیلی اقدامی را صورت دهد.

حیدریان اضافه کرد: در طرح جامع و تفصیلی شهر ورامین مصوب شده است که به جای راه آهن یک بلوار ۳۵ متری احداث شود که کمک بزرگی را به جریان ترافیکی و عبور و مرور شهروندان کرده و زمینه خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم ورامین را فراهم می آورد.
طی سال های اخیر ماندن یا خروج ریل راه آهن از داخل شهر ورامین به موضوعی جدی و چالشی میان جمعی از مسئولان شهر ورامین بدل شده و پس از گذشت چندسال تکلیف این موضوع مشخص نیست.
به گزارش خبرنگار مهر، طی سال های اخیر ماندن و یا خروج ریل راه آهن از داخل شهر ورامین به موضوعی جدی و چالشی میان جمعی از مسئولان شهر ورامین بدل شده به طوری که پس از گذشت چندین سال هنوز نیز تکلیف خارج شدن راه آهن از داخل شهر ورامین مشخص نیست.

در این میان برخی از مسئولان اعتقاد دارند که خروج راه آهن از داخل شهر ورامین به دلیل هزینه بسیار بالا و مخالفت شرکت راه آهن عملا میسر نیست. اما در مقابل مدیران شهری از جمله شهردار و اعضای شورای شهر بیان می کنند که بر اساس طرح جامع و تفصیلی باید ریل راه آهن از داخل شهر ورامین خارج شود و این موضوع منافع شهروندان را تأمین می کند.

حجت الاسلام سید احمد حسینی رییس شورای اسلامی وقت شهرستان ورامین در نشست خبری با اصحاب رسانه در بهمن ماه سال ۹۱ با اشاره به برنامه شورای شهر برای راه آهن اظهار داشت: ایستگاه کنونی راه آهن ورامین تبدیل به ایستگاه مترو می شود و خود راه آهن نیز به یک خیابان ۴۵ متری مبدل خواهد شد و راه آهن به خارج از محدوده شهر خواهد رفت.

اگرچه خروج ریل راه آهن از ورامین طی چند سال گذشته همواره از سوی شورای شهر پیگیری شده است اما برخی مسئولان در مصاحبه های متعدد این کار را به دلایل گوناگون عملیاتی نمی دانند.

***دعوت از قرارگاه خاتم الانبیا برای ارائه نظر کارشناسی در زمینه خروج راه آهن از ورامین

در روزهای اخیر و در جریان مراسم کلنگ زنی پروژه ملی آزادراه آبیک قزوین به چرمشهر ورامین، حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در دیدار با سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا از این قرارگاه برای ارائه نظر کارشناسی درباره خروج ریل راه آهن از ورامین دعوت کرد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزییات این دیدار اظهار داشت: در دیداری با سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا موضوع وجود راه آهن در داخل شهر ورامین مطرح شد.

امام جمعه موقت ورامین افزود: همچنین در این دیدار بر این نکته تأکید شد که بر اساس طرح تفصیلی شهر ورامین باید راه آهن از داخل شهر خارج شود و مسئولان شهری نیز بر این نکته اصرار دارند.

وی ادامه داد: در این دیدار از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا دعوت شد تا از راه آهن ورامین بازدید کرده و در این زمینه نظر کارشناسی خود را بیان کنند که آیا می توان این موضوع را عملیاتی کرد و در صورت عملیاتی بودن این مهم، قرارگاه خاتم این پروژه را انجام دهد.

محمودی اضافه کرد: باید مسئولان و مدیران شهری و اجرایی ورامین در این زمینه رایزنی های لازم را انجام داده و بهترین تصمیم را برای شهر بگیرند.