دوشنبه ۰۵ فرو ۱۳۹۸ - Monday 25 March 2019
وارنا شهر– تجمع ده ها تاکسی خطی در میدان مرکزی ورامین مشکلی است که این روزها گریبانگیر مرکز این شهر شده و ترافیک کور این نقطه را کورتر از قبل کرده است .

در شرایطی که در بسیای از نقاط کشور ، تاکسی ها به صورت چرخشی نسبت به جابجایی مسافر اقدام می کنند ولی در ورامین پس از سال ها کماکان تاکسی های خطی با ایستادن در ایستگاه های خاص منتظر مسافر می مانند تا آنان را جابجا نمایند .

میدان حضرت امام (ره) شهرستان ورامین ، اصلی ترین نقطه شهرستان ورامین محسوب می شود که تمامی فعالیت های اقتصادی مردم در آن انجام شده و از این منطقه مردم به سایر مناطق شهرستان عزیمت می نمایند حال آن که تجمع ده ها تاکسی که به انتظار مسافران در خیابان شهدا و طالقانی این شهر تجمع کرده و تردد را برای سایر خودروها را کند می کنند.

تعداد بسیار زیاد این خودروها به حدی است که یک تاکسی برای آن که بتواند چهار مسافر را سوار نماید باید ساعت ها در انتظار بایستند و این امر مشکلاتی را برای رانندگان نیز به وجود می آورد و باعث درگیری آنان با تاکسی های عبوری و یا رانندگان شخصی می شود.

توقف بیش از ۵۰ دستگاه تاکسی در ایستگاه های مربوط به کارخانه قند و بیمارستان شهید مفتح عملا میدان امام ورامین را در انحصار تاکسی ها قرار داده و امکان تردد و یا توقف سایر خودروها را به آنان نمی دهد.

رئیس پلیس راهور شهرستان ورامین توقف بیش از حد تاکسی در ایستگاه ها را خلاف قانون اعلام کرد .

سرهنگ محمدرضا محمدی گفت: بر اساس دستورالعملی که به سازمان تاکسیرانی اعلام شده، توقف تاکسی در ایستگاه ها باید کمتر از ۱۰ دستگاه باشد و پلیس با توقف بیش از این تعداد تاکسی برخورد می کند.

وی افزود: متأسفانه سیستم تاکسی داری در ورامین به صورت متمرکز بوده و تاکسی ها با استقرار در ایستگاه نسبت به جابجایی مسافر اقدام می کنند در صورتی که تاکسی ها باید به صورت چرخشی در سطح شهر تردد نموده و مسافران را در مسیرهای مختلف جابجا کنند.

محمدی گفت: اگر تاکسی ها به صورت چرخشی در سطح شهر تردد کنند، فعالیت خودروهای شخصی که بدون مجوز اقدام به مسافرکشی می کنند کمتر می شود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ورامین نیز در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: تا زمانی که ورودی و خروجی شهر ورامین فاقد پایانه مسافربری تاکسی باشد، امکان چرخشی کردن تاکسی در ورامین وجود ندارد.

سیدحسن حسین نسب افزود: متأسفانه شرایط برای چرخشی کردن خطوط تاکسی رانی شهرداری ورامین وجود ندارد و تاکسی ها همچون گذشته در ایستگاه ها به انتظار می ایستند که این امر موجب افزایش تراکم تاکسی در مناطق مختلف شهر می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از ۳۶۰ تاکسی در مسیر ورامین کارخانه قند و ورامین به بیمارستان مشغول کار می باشند که معمولا نیمی از این تاکسی ها در ایستگاه ها در انتظار مسافرند.

وی گفت: موضوع اجتماع تاکسی ها در میدان ورامین در شورای ترافیک شهرستان ورامین مطرح شده و تلاش می شود تا با تصویب در کمیته تخصصی ترافیک ، زمینه دریافت اعتبار جهت احداث پایانه مسافربری از شورای اسلامی فراهم گردد تا مشکل تاکسی های خطی ورامین به طور کامل برطرف شود.