وارنا شهر : شورای اسلامی و شهرداری ورامین 2018 June 19 | سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۴:۴۹
بسم الله الرحمن الرحیم الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إلا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض وَ لا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها و الله سَمِیعٌ عَلِیمٌ الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُهُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ
ورامین
جستجو
سرویس : اخبار, شهر ورامین, شهرداری ورامین, شورای اسلامی شهر ورامین, ویژه | تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۴:۴۹ | بازدید: 541|| Print This Post Print This Post
بامداد روز گذشته آتش نشان فداکار "علی قانع" هنگام نجات یک هم وطن از آتش سوزی آپارتمانی در غرب تهران به شهادت رسید .
پیام تسلیت اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین به مناسبت شهادت آتش نشان فداکار

بسم الله الرحمن الرحیم

ساعت ۱:۲۵بامداد دیروز به آتش‌نشانان پایتخت خبر رسید آپارتمانی در خیابان جنت آباد، ‌بلوارلاله شرقی طعمه حریق شده است. شدت آتش‌سوزی به حدی بود که آتش‌نشانان ۴ایستگاه ۲۷، ۹۸، ۵۵و ۱۰۲راهی محل حادثه شدند. آتش در یک ساختمان ۴طبقه رخ داده بود. حریق از زیرزمین شروع شده و هر لحظه در حال گسترش بود.

دود زیادی راه‌پله‌ها را پر کرده بود و بسیاری از ساکنان در ساختمان محبوس شده بودند. در چنین شرایطی، آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های تنفسی به ۲گروه تقسیم شدند. گروه نخست به دل آتش زدند و گروه دوم برای نجات افرادی که در ساختمان گرفتار شده بودند رفتند. دقایقی بعد آتش مهار شد و آتش‌نشانان ۱۵نفر از ساکنان را سالم از ساختمان خارج کردند اما پایان این عملیات تلخ بود.

پیرزن معلولی در زیرزمین منزل مسکونی گرفتار شده بود. آتش‌نشان ۳۶ساله به نام علی قانع زمانی که برای نجات رفته بود، ناگهان از حال رفت و نقش بر زمین شد. دقایقی بعد وقتی آتش‌نشانان دیگر به زیرزمین رفتند و همکارشان را دیدند که بی‌حال روی زمین افتاده بود به کمکش شتافتند. آنها پیرزن معلول و جوان آتش‌نشان را از زیرزمین خارج کردند اما بررسی‌ها نشان می‌داد که پیرزن جانش را از دست داده است.

با این حال علی قانع که بیهوش بود به بیمارستان منتقل شد که به گفته جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد. او متاهل بود و ۲‌پسر داشت و ۱۱سال بود که در سازمان آتش‌نشانی کار می‌کرد.

ضمن عرض تسلیت و تهنیت به تمامی خدمتگزاران آتش نشان و خانواده این عزیز گرانقدر ، برای روح این آتش نشان غیور و فداکار ، علودرجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را از خداوند منان مسئلت داریم .

اداره روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین

کلید واژه ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *