دوشنبه ۰۵ فرو ۱۳۹۸ - Monday 25 March 2019
ورانا شهر - رئیس ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان های استان تهران از برگزاری دو هزار و 500 ویژه برنامه همزمان با ایام الله دهه فجر در این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرنگار وارنا شهر، ظهر امروز جلسه ستاد گرامیداشت یوم الله دهه مبارک فجر ورامین با حضور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و مسئولان و مدیران اجرایی و روسای کمیته های ۱۸ گانه این ستاد در فرمانداری ورامین برگزار شد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در این نشست با اشاره به تشکیل کمیته های ۱۸ گانه ستاد دهه فجر در ادارات و نهادهای مختلف ورامین اظهار داشت: کمیته های ستاد دهه فجر با برگزاری جلسات گوناگون با حضور اعضای خود، برنامه های متنوعی برای بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تدارک دیده اند.

برنامه دهه فجر جنبه آگاهی بخشی و بصیرتی دارد

وی ادامه داد: برنامه های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ورامین به صورت رسمی از روز ۱۲ بهمن ماه با راه اندازی کاروان نمادین ورود امام راحل به میهن اسلامی آغاز خواهد شد و مردم به ویژه دانش آموزان ورامینی از این کاروان استقبال خواهند کرد.

این مسئول بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی را یکی از وظائف مهم کمیته های گوناگون ستاد دهه فجر دانست و اضافه کرد: برنامه های ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ورامین جنبه بصیرتی و آگاهی بخشی دارد و کمیته های مختلف این ستاد باید از فرصت کم نظیر دهه فجر برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کنند.

تریبون دهه فجر به هیچ گروه و جناح سیاسی تعلق ندارد

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های تهران عنوان کرد: با توجه به حوادث رخ داده در منطقه و تحرکات گروه ترویستی داعش در عراق و سوریه و برخی کشورهای اسلامی و دستگیری علمای دینی در بحرین و عربستان و اتفاقات اخیر در فرانسه و به راه افتادن موج اسلام ستیزی در اروپا و غرب، گرامیداشت دهه فجر امسال از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

وی تریبون دهه فجر را متعلق به نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: تریبون دهه فجر به هیچ گروه و جناح سیاسی تعلق ندارد بلکه تریبون نظام اسلامی است که باید علاوه بر روشنگری و بیان دستاوردهای انقلاب، زمینه ساز گسترش وحدت و اتحاد میان ملت ایران باشد.

برگزاری ۲۵۰۰ برنامه در استان تهران همزمان با دهه فجر

محمودی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: جامعه هدف هر یک از کمیته های ۱۸ گانه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، اقشار و طبقات مختلف هستند که باید اعضای کمیته های دهه فجر از این فرصت برای معرفی اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی استفاده کند.

این مسئول متذکر شد: با تلاش اعضای ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی ورامین بیش از دو هزار و ۵۰۰ برنامه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی در این ایام در مدارس، دانشگاه ها، حسنیه ها و مساجد، امامزادگان و اماکن دیگر برگزار می شود.

گفتنی است؛ کمیته بسیج با مسئولیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کمیته ایثارگران با مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته اصناف با مسئولیت اداره صنعت، معدن و تجارت، کمیته فرهنگی و هنری با مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین، کمیته تربیت بدنی با مسئولیت اداره ورزش و جوانان ورامین در این ستاد فعالیت خواهند کرد.

همچنین کمیته کارگری و دانش آموزی و کمیته بانوان، کمیته روستایی و عشایری با مسئولیت جهاد کشاورزی، کمیته دانشجویی،کمیته مساجد و تشکلهای اسلامی، کمیته کودک و نوجوان با مسئولیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی با مسئولیت روابط عمومی شهرداری و کمیته همیاری و تشکلهای مردمی با مسئولیت کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) ورامین از دیگر کمیته های فعال در این ستاد محسوب می شوند.