یکشنبه ۰۱ ارد ۱۳۹۸ - Sunday 21 April 2019
سید رضا احمدی رییس شورای اسلامی شهر ورامین گفت : درصورت تحقق بودجه پیش بینی شده برای سال۹۷ که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد که نیم بیشتری از آن مربوط به پروژه های عمرانی است که شاهد تحول قابل قبولی در اجرای پروژه های عمرانی در مناطق و محله های مختلف شهر خواهیم […]

سید رضا احمدی رییس شورای اسلامی شهر ورامین گفت : درصورت تحقق بودجه پیش بینی شده برای سال۹۷ که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال می باشد که نیم بیشتری از آن مربوط به پروژه های عمرانی است که شاهد تحول قابل قبولی در اجرای پروژه های عمرانی در مناطق و محله های مختلف شهر خواهیم بود.
وی تاکید کرد: مدیریت شهری تمام توان خود را نهاده است تا علاوه بر تکمیل پروژه های نیمه تمام و ناقص خصوصا احیا و اصلاح بوستان های محلی که تقریبا رها شده و قابل استفاده نبودند، پروژه های جدیدی را در سال ۹۷ شروع وبه بهره برداری برساند که از پروژه های شاخص می توان به عنوان نمونه مجتمع فرهنگی ورزشی چند منطوره شهرداری ،تملک ادامه مسیر بلوار قائم (عج) را نام برد.
سید رضا احمدی تصریح کرد : البته مختصر نگرانی در خصوص اجرای پروژه ها هست که مربوط به نوسانات ارز وتاثیر افزایش قیمت های خدمات مورد انعقاد در پروژه ها می باشد که امید واریم مرتفع شود‌.
وی گفت: به منظور روان سازی ترافیک شهری و عبور در کنار گذر شهری دو پروژه مهم در دستور کار مطالعه وطراحی توسط مشاورین ومهندسین قرار گرفت که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و پی از سیر مراحل قانونی قابلیت اجرا پیدا می کند.
احمدی اذعان داشت : یکی پروژه زیر گذر در محل ایستگاه راه آهن می باشد که با احداث آن از تقاطع خیابان شهید مصطفی خمینی(ره) معبری به خیابان حسین رضا متصل می‌شود که کمک بزرگی برای رفع ترافیک زیر گذر طالقانی و خیابان حسین رضا خواهد بود و تفکیکی های بالا دست خیابان حسین رضا به مرکز شهر متصل می کند و پروژه ی بزرگ دیگر کمر بندی جنوبی حدفاصل پوئینک تا میدان بسیج می باشد که با اجرای آن کمک قابل توجهی به مشکل ترافیک شهر خواهد کرد.
رییس شورای شهر ورامین افزود : در خصوص منطقه سه شهرداری در ماه پایانی دوره قبل شورا با اصرار شهرداروقت وبدون کارشناسی لازم وخارج ازچهارچوب ضوابط علیرغم تاکیدات شورا برای سیر مراحل قانونی تشکیل منطقه سه،آن منطقه راه اندازی شد.
رییس شورای شهر ورامین درباره مشکلات عمومی شهر ورامین گفت : به جهت نیاز مردم و ضرورت خدمات رسانی بهتر و آسان تر به مردم منطقه با تصویب شورای شهر در خصوص تثبیت منطقه سه ،شهرداری توسط مهندسین مشاور در مطالعات منطقه ، ناحیه و محله بندی جدید را محیا نموده که با تایید آن توسط مراجع فرادستی منطقه سه تثبیت شود.
احمدی در ادامه یادآور شد :‌ در خصوص نظافت شهری یکی از وظایف مهم شهرداری رسیدگی به نظافت شهر و معابر و ایجاد فضاها و اماکن تفریحی است اما فقط شهرداری متولی شهر نیست بلکه تک تک مردم متولی امور شهر خودشان هستند و بدون همکاری مردم نمی توان به مشکلات نظافتی وبهداشتی رسیدگی کرد . نیروهای خدوم و زحمت کش شهرداری در حوزه خدمات شهری برای نظافت شهر همت می کنند لیکن در تمیز نگه داشتن شهر بایستی شهروندان کمک دهند.
متاسفانه در برخی از مناطق فاضلاب منازل و یا اماکن تجاری بجای اینکه به چاه های جذبی هدایت شوند در جوی های آب های سطحی رها شده که این موضوع علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع در مسیر که فاضلاب شهری موجب آزار واذیت شهروندان در طول مسیرمی گردد.
وی تاکید کرد : در بعضی نقاط در پایین دست شهر با آب کشاورزی ترکیب و باعث آلوده شدن بعضی از زمین های کشاورزی میگردد ؛ در اینجا از فرصت استفاده میکنم و از مردم فهیم شهر در خواست عاجزانه میکنم که برای رفع این معضل با شهرداری همکاری کنند و نسبت به هدایت فاضلاب خانگی و تجاری به چاه های جذبی اقدام جدی نمایند تا شاهد مشکلات بهداشتی و زییست محیطی در شهر و آلودگی در زمین های کشاورزی نباشیم.
احمدی اذعان داشت : در خصوص حضور خبرنگاران به در خواست خانه مطبوعات در جلسات شورای شهر هیچ منعی ندارد چون جلسات شورا علنی است لیکن جهت محدویت جا برای خبرنگاران لازم است قبلا برای حضور در جلسات شورا برای پوشش خبری با روابط عمومی شورای شهر هماهنگی های لازم را انجام دهند

۱۹ تیر ۱۳۹۷  ,     اخبار |