| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

به گزارش شورای اسلامی شهر ورامین ؛

موسساتی که قانون را دور می زنند/ تحمیل هزینه سنگین به شهرداری ورامین

وارنا شهر-ورامین- علیرغم تأکید مسئولان و متولیان امور شهری، برخی موسسات و فعالان بخش های خدماتی و آموزشی بدون توجه به حریم شخصی مردم، تبلیغات غیرمجاز خود را بر روی دیوار شهری و یا منازل مردم نصب می کنند.

همواره یکی از دغدغه های جدی مسئولان و مدیران امور شهری توجه به منظر شهری و پاکیزگی معابر و خیابان های تحت مدیریتشان است به طوری که همواره این موضوع یکی از ملاک های ارزیابی موفقیت مدیران شهری در عصر حاضر تلقی می شود.

توجه به پاکیزگی و تأکید بر کیفیت بخشی به سیمای یک شهر همیشه در برنامه های مدیران قرار داشته است چرا که منظر شهری نقش بسیار موثری را در آرامش بخشیدن و یا ایجاد مشکلات مختلف در هر شهر یا منطقه ای به همراه دارد.

اموال عمومی ورامین محلی برای تبلیغ موسسات خدماتی

از سالیان گذشته با گسترش فعالیت های تبلیغاتی و توجه موسسات و بنگاه های مختلف اقتصادی، خدماتی و آموزشی به این مهم، هر روز شاهد گسترش و تنوع تبلیغات شهری در عرصه های گوناگون هستیم زیرا فعالان اقتصادی معتقدند که تبلیغات شهری کم هزینه ترین و در دسترس ترین راه برای معرفی کالا و خدمات خود به مردم است.

اگرچه گسترش فعالیت های تبلیغی آثار و دستاورهای مهمی را برای زندگی امروزی به همراه داشته است اما آسیب ها و معضلات این عرصه نیز هر روز ذهن پژوهشگران، قانونگذاران و از همه مهم تر مدیران شهری را به خود مشغول کرده است.

طی سال های گذشته با گسترش فعالیت موسسات خدماتی و آموزشی، عرصه رقابت در این حوزه نیز وارد فاز جدیدی شده است و هر یک از موسسات تلاش دارند تا با استفاده از تبلیغات شهری، مردم را به سوی خود جلب کنند.

موسساتی که به اخطارها توجه نمی کنند

در این میان اگرچه برای رفع این معضل باید کارهای آموزشی انجام داد اما نباید از نقش نهادهای نظارتی و قضایی گذشت به همین خاطر شهروندان انتظار دارند تا با متخلفان این امر بدون هیچ ملاحظه ای برخورد شود.

شهرستان ورامین از جمله شهرستان هایی است که با این معضل و مشکل روبرو است و هر روز بر تعداد موسساتی که از حریم خصوصی مردم و اموال عمومی برای تبلیغ خدمت خود استفاده می کنند افزایش می یابد و تاکنون نیز اقدامات صورت گرفته نتوانسته از حجم این تبلیغات بکاهد.

علی حیدریان شهردار ورامین در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: متأسفانه امروز برخی دیوارها و اموال عمومی ورامین به محلی برای معرفی موسسات خدماتی و آموزشی و یا نصب اعلامیه های ترحیم بدل شده و علیرغم هشدارهای شهرداری و دستگاه قضایی همچنان این روند ادامه یافته است.

شهردار ورامین افزود: بر اساس ماده ۹۲ و تبصره ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، نوشتن هر نوع مطلب و یا الصاق هر نوشته ای بر روی دیوار های شهر که مخالف مقررات شورای اسلامی شهر باشد ممنوع بوده و متخلفین علاوه بر تأدیه خسارت مالکین، محکوم به پرداخت جریمه نقدی خواهند شد.

وی ادامه داد: در حالی که بر اساس قانون موجود باید هر تبلیغی در سطح شهر ورامین مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان را به همراه داشته باشد اما متأسفانه بسیاری از موسسات و فعالان اقتصادی به این موضوع بی توجه هستند و بدون مجوز اقدام به تکثیر اعلامیه خود می کنند.

پاکسازی دیوارهای تبلیغی برای شهرداری هزینه های زیادی دارد

این مسئول با اشاره به تحمیل هزینه های سنگین به شهرداری برای پاکسازی تبلیغات غیرقانونی اظهار داشت: شهرداری ورامین در مقاطع مختلف و به منظور پاکسازی و توجه به پاکیزگی شهر ورامین، مجبور است تا هزینه زیادی را برای تمیز کردن دیوارها و معابر مختلف بپردازد.

شهردار ورامین افزود: طبق قانون هر نوع تبلیغی بر روی دیوار و درب منازل و حریم خصوصی مردم ممنوع است اما متأسفانه برخی موسسات بدون توجه به قانون موجود و برای کسب سود بیشتر به اموال عمومی و شخصی آسیب می زنند و حتی برخی تنبیه ها و جریمه ها نظیر قطع خط تلفن نیز نتوانسته این افراد را مجبور به استفاده از این نوع تبلیغات نکند.

وی ادامه داد: شهرداری ورامین تلاش دارد تا با همکاری دستگاه قضایی و به منظور حفظ پاکیزگی شهر و دفاع از حریم خصوصی مردم با متخلفان امر برخورد کرده و در این زمینه باید مردم نیز به کمک دستگاه های امر بیایند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صد وهشتادو دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید پیام تسلیت رییس واعضای شورای اسلامی شهر در پی شهادت سردار سپهبد “حاج قاسم سلیمانی “ دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با پرستاران بیمارستانهای شهرستان ورامین صد وهشتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد صدوهفتادوهفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید تقدیر رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین از پایگاه شهید مدرس جلسه آموزشی مشترک اعضای شورای اسلامی شهر ورامین وجوادآباد تصویب شیوه نامه ارائه تسهیلات حمایتی به نویسندگان بومی ،ناشران محلی و پایان نامه های دانشگاهی وحوزوی در جلسه رسمی مورخ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ طرح حمایت مادی ومعنوی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین از فعالیتهای عمرانی ،فرهنگی ومذهبی به مساجد،حسینیه ها ، پایگاهها وحوزه های مقاومت بسیج و موسسات قرآنی بر اساس بند ۳۱ صورتجلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۳شورای اسلامی شهر جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با خانواده شهیدان “محمد تقی فرجی”و”محمد اسماعیلی” تجلیل رییس و اعضای شورای اسلامی شهر از آتش نشانان شهرداری ورامین تقدیر رییس شورای اسلامی شهر ورامین از مردم ولایتی دیار ۱۵ خرداد گزارش تصویری / تقدیر فرماندار و شهردار ورامین از اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها دستور شورای شهر به شهرداری ورامین برای خرید کالاهای تولید داخل بودجه ۲ هزار میلیارد ریالی شهرداری ورامین تصویب شد دیدار شهردار واعضای شورای اسلامی شهر با جانشین فرماندهی انتظامی و راهور شهرستان ورامین جلسه ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد در سطح شهر ورامین مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری با رییس شورای اسلامی شهر ورامین دیدار کرد. روسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر ورامین مشخص شد «جعفر اردستانی» رئیس شورای شهر ورامین شد
.