وارنا شهر : شورای اسلامی و شهرداری ورامین 2018 June 19 | سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۴:۴۶
بسم الله الرحمن الرحیم الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إلا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض وَ لا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها و الله سَمِیعٌ عَلِیمٌ الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُهُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ
ورامین
جستجو
وارنا شهر-به دنبال این گزارش دو اتفاق تلخ و شیرین حادث شد که متاسفانه یکی ایجاد فضا سازی مسموم و وهن آلود نسبت به اعضای کمیته تحقیق و تفحص و به ویژه رییس این کمیته بود که می خواستند با این کار رسیدگی به تخلفات سازمان را منحرف نمایند و به همین دلیل موج شایعه پراکنی علیه اعضای کمیته راه انداختند که بسیار تلخ و ناگوار و تاسف آور بود.
پسماند درآمد پایدار شهرداری-جعفر اردستانی

درآمد پایدار برای شهرداری ها از پشتوانه های مهمی است که به مدیران شهری برای تداوم برنامه ریزی و ارائه خدمات به شهروندان کمک می کند.
جعفر اردستانی نایب رییس شورای اسلامی شهر ورامین نوشت:درآمد حاصل از بازیافت زباله ها یکی از پایدارترین درآمدهاست که شهرداری ها می توانند با مدیریت صحیح و درست آن بخش ااز هزینه های خود را بدین وسیله جبران نماید.
زباله های خشک قسمتی از زباله هست که مشتری زیادی دارد.عده ای با تفکیک زباله های خشک(شامل کارتن،کاغذ،شیشه و مواد فلزی)از سطل های زباله شهر و فروش آنها به گاراژهایی که خریدار این وسایل هستند برای خودشان کسب و کاری راه انداخته اند.
بیش از ۱۰ سال پیش شهرداری ورامین با تاسیس شرکت بازیافت جهت تحقق درآمد پایدار از زباله های شهر اقدام نمود و در سال ۱۳۹۱ سازمان پسماند شهرداری ورامین به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.
در طول این مدت به دلیل سوءمدیریت و عدم نظارت و کنترل لازم بر عملکرد مدیر عامل،هدف درآمد زایی از پسماند تامین نشد و کار بهره برداری از زباله هی قابل بازیافت ساماندهی نگردید.
در همین راستا شورای اسلامی دوره چهارم شهر ورامین از ابتدای شروع فعالیت خود در مهرماه ۹۲ جهت بررسی دلایل عدم درآمد زایی سازمان پسماند کمیته تحقیق و تفحص تشکیل داد که حاصل حدود ۳ ماه فعالیت آن ارائه گزارش ۱۲ صفحه ای در مورد تخلفات و ایرادات قانونی در مورد مسائل مالی و اداری مدیر عامل و شورای سازمان به شورای شهر و مراجع ذیصلاح بود.
به دنبال این گزارش دو اتفاق تلخ و شیرین حادث شد که متاسفانه یکی ایجاد فضا سازی مسموم و وهن آلود نسبت به اعضای کمیته تحقیق و تفحص و به ویژه رییس این کمیته بود که می خواستند با این کار رسیدگی به تخلفات سازمان را منحرف نمایند و به همین دلیل موج شایعه پراکنی علیه اعضای کمیته راه انداختند که بسیار تلخ و ناگوار و تاسف آور بود.
اتفاق دیگر تغییر مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری ورامین بود که خوشبختانه با ۱۰ ماه فعالیت بسیاری از ایرادات و اشکالات سازمان مرتفع گردیده و در آستانه ایجاد درآمد ثابت و پایدار از بازیافت زباله می باشد که در صورت استمرار چنین مدیریتی به طور حتم شهرداری منافع مالی مناسبی از سازمان پسماند بدست خواهد آوردو زحمات کمیته تحقیق و تفحص سازمان پسماند شهرداری به ثمر خواهد نشست.

کلید واژه ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *