وارنا شهر : شورای اسلامی و شهرداری ورامین 2018 June 21 | پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۰:۱۴
بسم الله الرحمن الرحیم الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إلا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض وَ لا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها و الله سَمِیعٌ عَلِیمٌ الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُهُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ
ورامین
جستجو
سرویس : اخبار, جلسات, شهر ورامین, شهردار, شورای اسلامی شهر ورامین, کمسیون ها, کمیته ها | تاریخ انتشار: ۵ اسفند ۱۳۹۳| ساعت انتشار: ۲۰:۱۴ | بازدید: 924|| Print This Post Print This Post
وارنا شهر-معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در حاشيه چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري ها از افزايش منابع مالي شهرداري‌ها و دهياري‌ها در سال آينده خبر داد.
افزایش منابع مالی شهرداری ها و دهیاری ها در سال آینده

به گزارش وارنا شهر، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: امسال منابع مالی شهرداری‌ها بیش از ۶۰ درصد افزایش‌یافته و منابع مالی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک نیز بیش از دو برابر شده است.
وی افزود: امسال ۴۸۰۰ ماشین‌آلات شهرداری‌ها در بخش‌های آتش‌نشانی، حمل زباله و خدمات شهری از بودجه عمومی تأمین‌ شده است که تا پایان سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
خندان‌دل گفت: به آسفالت معابر شهرهای کوچک توجه شده است و این کار در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نیز ادامه و گسترش می‌یابد.
معاون وزیر کشور افزود: امسال حدود ۴۰۰ هزار تن قیر در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است و در سال آینده نیز بیش از این توزیع می‌شود.
خندان‌دل گفت: در یک سال و نیم اخیر چندین لایحه تنظیم‌ شده که در بخش‌های تخصصی و کارشناسی دولت در حال بررسی و هدف آن اصلاح برخی از مشکلات مدیران شهری است.
وی افزود: موضوعاتی مانند درآمد پایدار برای شهرداری‌ها، مدیریت شهری، اصلاح قوانین دهیاری‌ها در این لوایح مطرح‌ شده است.
خندان‌دل به مشکل تأمین خدمات موردنیاز در جوامع شهری اشاره کرد و گفت: اگر به این موضوع در شهرهای کوچک توجه نشود ممکن است منجر به جابجایی جمعیت شود و حاشیه‌نشینی افزایش یابد.
معاون وزیر کشور افزود: در اقدامی کوتاه‌مدت، تلاش کردیم که به این شهرها توجه بیشتری کنیم و بخش‌هایی از ماشین‌آلات و تجهیزات شهرهای کوچک را تأمین کنیم. خندان‌دل گفت: در آتش‌نشانی برای تأمین نردبان‌های بلند و ماشین‌آلات سنگین اقدام شده و دولت امسال نیز دو هزار میلیارد ریال به آن اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها دائماً به کالاها و تجهیزات جدید نیاز دارند، گفت: با برگزاری نمایشگاه‌ها زمینه فراهم کردن این تجهیزات فراهم می‌شود.
معاون وزیر کشور افزود: در نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حدود ۱۴۰ شرکت تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای موردنیاز شهرداری‌ها حضور دارند. خندان‌دل گفت: در این نمایشگاه ۱۶۰ شهرداری و ۴۰ شرکت تعاونی دهیاری نیز کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند.
معاون وزیر کشور افزود: در دورانی که توجه به اقتصاد مقاومتی می‌تواند گشایشی در عرصه تولید به وجود آورد، برگزاری این نمایشگاه که متکی به تولیدکنندگان داخلی است نویدبخش است.
خندان‌دل گفت: بخشی از منابعی شهرداری‌ها از طریق عوارض و منابع محلی است که خودشان تأمین می‌کنند و بخش دیگر نیز به صورت متمرکز وزارت کشور در اختیارشان قرار می‌دهد.

کلید واژه ها: ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *