| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 85,230

راه اندازی کمپین من عاشق محمد هستم

وارنا شهر- ماجرای شارلی ابدو همچنان ادامه دارد. این نشریه در تازه ترین شماره خود اقدام به کشیدن کاریکاتور توهین آمیزی از پیامبراسلام کرده است. پس از چاپ سه میلیون نسخه یی از این نشریه مسلمانان اکثر دنیا اعتراض خود را نسبت به این کار نشان دادند.

“وارنا شهر”شهاب مرادی، رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در اقدامی کمپینی با عنوان «من عاشق محمد هستم» راه اندازی کرده است این کمپین که به زبان های مختلف هشتگ گذاری شده است، به شدت مورد استقبال کاربران شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام قرار گرفته است. پس از گذشت یک روز از راه اندازی این کمپین بیش از هشت هزار عکس با این عناوین در اینستاگرام هشتگ گذاری شده است که در نوع خودش برای نخستین بار است که این گونه در اینستاگرام ایرانی در کمپینی شرکت می کنند.

شهاب مرادی درباره این کمپین در صفحه اینستاگرامش نوشته است: «سلام. من- عاشق- محمدم صلی الله علیه و الله روایت شده: بعد از رحلت رسول خدا، شخص نامسلمان و تازه واردی در مدینه، بعد از ملاقات و پرسش هایی از امیرالمومنین علی علیه السلام، وقتی پاسخ سخت ترین سوال هایش را گرفت از حضرت پرسید: آیا تو محمدی؟ مولااین سخن را محترمانه ندانست و فرمود: وای بر تو! «من بنده یی از بنده های محمدم» انا عبدٌ من عبیدِ محمّد- لذا به نظر می رسد شعار «من محمدم» شعار مودبانه یی نباشد.

در پی اهانت مجله فرانسوی به رسول الله الاعظم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، پیشنهاد و درخواست می کنم این تصویر و متن زیر: شعارهای آن به صورت هشتگ ها را بازنشر بدهید.»

از نکات جالب در راه اندازی و حمایت از این کمپین می توان به بازتاب گسترده این کمپین توسط سایت های خبری در کشور اشاره کرد.

اگر برای تمامی کمپین هایی که در راستای حمایت از کشور و مردم باشد این سایت ها این گونه حمایت کنند باعث می شود تا استفاده صحیح تری از شبکه های اجتماعی در کشور داشته باشیم.

این کمپین در شبکه اجتماعی توییتر توسط مسلمانان کشورهای دیگر جهان هم راه اندازی شده است.

بیش از پنج هزار توییت در این کمپین نوشته شده که هر لحظه در حال افزایش است، راه اندازی این کمپین در اینستاگرام توسط شهاب مرادی نشان می دهد که به خوبی بقیه شبکه های اجتماعی را رصد کرده است.

صفحه منتسب به علی لاریجانی در اینستاگرام و صفحه حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد هم در این کمپین شرکت کرده اند، همچنین جمعی از هنرمندان، فعالان فرهنگی و هنری با گذاشتن عکس های مختلف از این کمپین حمایت کرده اند. در طول زمان اقدام تروریستی در پاریس کمپین های مختلفی در شبکه های اجتماعی شکل گرفت که معروف ترین آنها «من شارلی هستم» بود و هشتگ خود شارلی ابدو همچنان در بالاترین هشتگ های توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی قرار دارد.

باید منتظر ادامه راه این کمپین به خصوص در دیگر کشورهای مسلمان باشیم که تا چه اندازه در این کمپین شرکت می کنند، اما هشتگ ها و کمپین های مشابهی در کشورهای دیگر راه افتاده است که در اکثر پست ها و مطالب مردم پیامبر را به عنوان پیامبر صلح و دوستی معرفی و سعی کردند با زبان های مختلف پیامبر را به مردم دنیا معرفی کنند.

* کامنت های منتخب

کاربری مراکشی|محمد پیامبر صلح است، چه کسی می تواند او را به عنوان چهره خشن و خشمگین در دنیا معرفی کند که از ترور حمایت می کند.

کاربری اندونزیایی| محمد در بدترین شرایطی که در عربستان حضور داشته همیشه گفت وگو را به جنگ ترجیح می داده و برای ارتقای سطح فکری مردم تلاش می کرده است.

کاربری لبنانی| تا به حال در کجا مسلمانان به حضرت مسیح توهین کرده اند؟ این تفکرات که می خواهند از طریق توهین و کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام را مسخره کنند، هیچ ارتباطی به آزادی بیان و اعتقادات ندارد. باید به همدیگر احترام بگذاریم.

* هشتگ های روز – «من عاشق محمدم» ، «از تروریسم متنفرم» ، «توهین به پیامبران الهی را محکوم می کنم»

IloveMohammad

Ihateterrorism

ilovemykindprophet

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
دویست وشصت ویکمین جلسه شورای اسلامی شهرورامین برگزارشد شوراها نماد مردم سالاری دینی دویست وپنجاه وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد. نخستین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر درسال جدید برگزار گردید. دیدار نوروزی سرپرست شبکه بهداشت ودرمان با رییس شورای اسلامی شهر ورامین جزییات بودجه ۱۴۰۰ پیشنهادی شهرداری ورامین مصوب گردید. جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دویست وچهل ودومین جلسه شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد. کلیات بودجه پیشنهادی ۱۴۰۰شهرداری ورامین مصوب گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با خانواده معظم شهداء کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ورامین تشکیل گردید. جلسه هفتگی کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دویست وچهل و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد. کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر ورامین تشکیل گردید. جلسه هفتگی کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دویست وچهلمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دویست وسی ونهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه هفتگی کمیسیون عمران برگزار شد. جلسه کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه رسمی شورای اسلامی شهرورامین برگزار گردید. ملاک آئین نامه مالی شهرداری می باشد. دویست و سی و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد. طرح احداث زیرگذر شهید مصطفی خمینی (ره) تصویب گردید.
.