دوشنبه ۰۲ ارد ۱۳۹۸ - Monday 22 April 2019
وارنا شهر-"سید محسن رضایی" رییس شورای اسلامی شهر ورامین گفت: سنت ها و مراسمات دینی ما در تقابل با هم تعریف نمی شوند، گرچه همزمانی نوروز و عزای فاطمیه طبیعتا تغییراتی در این جشن ایجاد می کند، تغییراتی که چندان مهم نیست و اصالت هیچ چیز را زیر سوال نمی برد.

محسن رضایی در جمع خبرنگاران افزود:اولین مولفه ی نوروز نو شدن و دوباره شروع کردن است؛ نو شدنی که در طبیعت، در خانه ها، در شکل ظاهری شهر و آدم ها و خانه و زندگی و همه چیز جاری می شود.

وی ادامه داد:نو کردن دوستی ها و محبت ها و خانه تکانی دل همان چیزی ست که اسلام همواره از ما می خواهد و ایرانی ها نیز این رسم را با دید و بازدیدهای نوروزی و سر زدن به بزرگترها و هدیه دادنی که به فرموده ی پیامبر موجب نزدیکی دل ها به یکدیگر است، به خوبی بجا می آورند. رضایی اظهار داشت:امسال این دید و بازدید در مجالس فاطمیه صورت می گیرد و دعای داشتن سالی خوب برای همه ی هموطنان مان در مجلس بزرگداشت بانویی انجام می شود که یک گوشه ی نگاهش می تواند همه ی دعاها را برآورده سازد.

رییس شورای اسلامی شهر ورامین تصریح کرد:بنابراین نوروز رسمی ایرانی ست که با ورود اسلام به این سرزمین، آن را بیش از آنچه بود، رنگ و بوی دینی بخشید.

فاطمیه طبق فتوای قریب به اتفاق مراجع تقلید شامل دو روز قبل و دو روز بعد شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها خواهد بود. این پنج روز را ایرانی ها فاطمیه خواهند داشت و مجالس عزای سرور زنان عالم برپا خواهد بود. آن را نه بیش کنیم و نه کم؛ که بیشترش دلزدگی برخی خواهد بود و باید دانست بضاعت دینی همه ی مردم یکسان نیست و کمترش برکت نام زهرا را از زندگی مان می برد که علمای بزرگ بسیار و بسیار تاکید کرده اند که حاجات خود را در فاطمیه می گیرند و حتی همه حاجات یک سال کشور را از مجلس عزای حضرت زهرا سلام الله علیها می گیرند. امسال آغاز سال با سالروز شهادت اوست، خدا فرصت داده که در آغاز نو شدن طبیعت و سال و زندگی، به نام نامی فاطمه دوباره متولد شویم… حول حالنا را به نیت او بخوانیم و از او بخواهیم شفیع ما پیش خداوند باشد که حالمان را به بهترین حال تغییر دهد.