وارنا شهر : شورای اسلامی و شهرداری ورامین 2018 June 19 | سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ۸:۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم الله لا اله إ لاّ هوَ الحیُّ القیُّومُ لا تَا خذُهُ سِنَهٌ وَ لا نَومٌ لَهُ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الأَرضِ مَن ذَا الَّذی یَشفَعُ عِندَهُ إلا بِإذنِهِ یَعلَمَ ما بَینَ أَیدِیهمِ وَ ما خَلفَهُم وَ لا یُحیطونَ بِشَی ءٍ مِن عِلمِهِ إلا بِما شاءَ وَسِعَ کُرسِیُّهُ السَّماواتِ و الأرض وَ لا یَؤدُهُ حِفظُهُما وَ هوَ العَلیُّ العَظیم لا إکراهَ فِی الدَّین قَد تَبَیَّنَ الرُّشدُ مِنَ الغَیَّ فَمَن یَکفُر بِالطَّاغوتِ وَ یُؤمِن بِالله فَقَد استَمسَکَ بِالعُروَهِ الوُثقی لاَنفِصامَ لَها و الله سَمِیعٌ عَلِیمٌ الله وَلِیُّ الَّذین آمَنوا یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ إِلی النُّور وَ الُّذینَ کَفَروا أولیاؤُهُمُ الطَّاغوتُ یُخرِجُونَهُم مِنَ النُّور إِلَی الظُّلُماتِ أُولئِکَ أصحابُ النَّارِ هُم فِیها خالِدُونَ
ورامین
جستجو
سرویس : اخبار, شهر ورامین, مدیریت شهری | تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۴| ساعت انتشار: ۰۸:۲۰ | بازدید: 484|| Print This Post Print This Post
وارنا شهر- استاندار تهران گفت: توسعه تصفیه خانه ها و ساماندهی وضعیت جمع آوری پسماند و زباله ها در راستای افزایش بهداشت محیط و توجه به سلامت مردم اولویت کاری استانداری در سال جاری است.
استاندارتهران: ساماندهی وضعیت پسماندها اولویت کاری سال جاری است

سید حسین هاشمی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی باخبرنگار ایرنا افزود: در زمینه جمع آوری پساب های خانگی و صنعتی فعالیت های خیلی خوبی در سال گذشته صورت گرفت که این روند در سال جاری در راستای توجه به بهداشت عمومی جامعه با جدیت بیشتری ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به گام های موثری که درخصوص ساماندهی وضعیت پسماندهای خانگی و صنعتی در استان تهران برداشته شده تصریح کرد که ادامه یافتن این فعالیت ها اولویت کاری سال جاری خواهد بود که با جدیت بیشتری دنبال می شود.

هاشمی گفت: دنبال آن هستیم با تدوین فعالیت هایی پسماندهای جمع آوری شده یا تبدیل به کود و کمپوست شده یا برای تبدیل به انرژی سوزانده شوند و محیط زیست از وجود این پسماند ها عاری شود.

استاندار تهران با بیان اینکه دولت یازدهم بخش سلامت را به عنوان یکی از بخش های اولویت دار سیاست های خود مورد توجه قرارداده تاکید کرد که این اولویت باعث شد گام های بسیارخوبی در این زمینه برداشته شود به گونه ای که رضایت عمومی جامعه را در پی داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد که گام های بعدی مرتبط با بخش سلامت جامعه با جدیت بیشتری اجرایی شود تا مردم بتوانند خدمات متناسب و خوبی را از این طریق دریافت کنند.

هاشمی گفت: هر چه جامعه سالم تر باشد و افراد آن از سلامت بیشتری برخوردار باشند کار کردن در این جامعه راحت تر بوده و نتایج بیشتری حاصل خواهد شد.

استاندار تهران با تاکید بر توجه بیشتر به سلامت ساکنان پایتخت افزود: توجه به سلامت افراد از جنبه های مختلف سلامت روانی، بهداشتی، محیطی و هوا به صورت جدی در دستور کار قرار داشته و دارد.

وی با بیان اینکه از آغاز به کار دولت یازدهم توجه به وضعیت هوای تهران روند ثابتی یافت تصریح کرد: گام های هرچند کوچکی در این زمینه برداشته شد و نتایج این فعالیت ها منتهی به آن شد که تهران در سال گذشته از ۵۰ روز هوای سالم و پاک برخوردار شد درحالی که سال ۹۲ چنین نبود.

هاشمی گفت: این فعالیت ها و گام های مثبت در سال جاری ادامه خواهد یافت تا بتوانیم یک هوای سالم و پاک برای شهروندان عزیز تهران داشته باشیم و این امر محقق شدنی است چرا که عزم دولت و دستگاه های اجرایی براین تعلق گرفته است و سلامت مردم اولویت است.

استاندار تهران تاکید کرد: تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا در ابعاد مختلف سلامت را برای جامعه درسال جاری به ارمغان آوریم و این یک سیاست خدشه ناپذیر در استان تهران خواهد بود.

وی افزود: اتوبوس های برقی با هدف کاهش بارترافیکی شهر تهران و کاهش میزان آلودگی هوا در سال جاری به کار گرفته خواهند شد تا با کاهش ترافیک سلامت روانی مردم افزایش یابد.

هاشمی توسعه خطوط ریلی بین شهری را از اولویت های سال جاری استان در راستای توجه به سلامت جامعه دانست و تصریح کرد: بحث متروی اسلامشهر با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد تا در آینده ای نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد.

هیجده فروردین در تقویم به نام روز سلامتی و روز جهانی بهداشت نام گذاری شده است.

کلید واژه ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *