| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,284

جلسه رسیدگی به مسائل پروژه مترو برگزار شد

وارنا شهر-جلسه رسیدگی به پروژه متروی تهران به ورامین امروز(یکشنبه) صبح با حضور اکثریت اعضای شورای شهر ،شهردار ورامین ، "سید حسین نقوی حسینی" نماینده مجلس شورای اسلامی و امام جمعه منطقه خیرآباد و مدرس در ساختمان شورای شهر ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار “وارنا شهر”در این جلسه که به ریاست “سید محسن رضایی” و با حضور اعضای شورای شهر و شهردار ورامین برگزار شد؛به مسائل پیرامون پروژه متروی ورامین پرداخته و بحث و تبادل نظر گردید.
سید محسن رضایی با اشاره به خدمات انجام شده توسط شورای اسلامی شهر ورامین در دوره چهارم،اظهار داشت :خدماتی که در طول عمر این شورا به شهرستان و مردم عزیز شده است تا کنون بی سابقه بوده است.
وی ارائه زمین به نیروی انتظامی را یکی از بزرگترین اقدامات این شورا دانست و افزود:با توجه به درآمد کم شهرداری و مساعدت “مهندس حیدریان” شهردار محترم ورامین موفق شدیم خدمت بزرگی را به حول و قوه الهی در قالب تامین زمین مورد نیاز نیروی انتظامی جنوب شرق استان به ارزش ریالی ۱۲۰ میلیارد ریال انجام داده تا شهروندان گرامی از عایدات این طرح بزرگ بهرمند شوند.
رییس شورای شهر ورامین در ادامه افزود:پروژه مترو را با همه توان خود و اعضای شورا تا حصول نتیجه کامل و بهره برداری این مهم پیگیری خواهیم کرد.
“سید محسن رضایی”استقرار ایستگاه صلواتی در ایام اربعین سید و سالار شهیدان را یکی از مهم ترین اقدامات شهرداری و شورای شهر دانست و اظهار داشت:با عنایت خدای متعال تمامی اعضای شورای شهر و شهردار ورامین توفیق خدمت رسانی به زائرین امام حسین ع را به مدت ۵ شبانه روز در مسیر نجف به کربلا به همه عاشقان و دلباختگان امام حسین ع از هر نوع نسل و زبان و ملیتی داشتند که جا دارد به عنوان مسئول شورا از زحمات این عزیزان تشکر و قدر دانی نمایم.
در ادامه نیز امام جمعه منطقه خیرآباد و مدرس نیز از تلاش های انجام شده توسط اعضای شورای شهر و شهردار ورامین تشکر و قدردانی کرد و خواستار حضور فعال و موثر یکایک اعضای شورا در این منطقه شد که مقرر گردید با موافقت رییس شورا و اعضای شورا جلسه ای با حضور “مهندس حیدریان”شهردار ورامین سه شنبه این هفته در دفتر امام جمعه برای رسیدگی به مسائل و مشکلات منطقه با حضور معتمدین محل برگزار شود.
“سید حسین نقوی حسینی” نیز در ادامه جلسه از حضور مسئولانه اعضای شورای شهر و “مهندس حیدریان”در مساله مهم مترو تقدیر و تشکر نمود و افزود:در شرایطی که پروژه های مهم در کشور متوقف شده است ولی پروژه های راهسازی از جمله متروی شهرستان با تمام توان به فعالیت خود ادامه می دهد.
نقوی با انتقاد از دستور رییس جمهور برای متوقف نمودن اعطای فرمانداری ویژه به شهرستان ورامین اظهار داشت: بخشنامه رییس جمهور در خصوص عدم واگذاری فرمانداری ویژه و تقسیمات کشوری مغایر با قانون بوده که متاسفانه مجلس شورای اسلامی نیز با مسامحه در برابر دولت اقدام به لغو این بخشنامه نمی کند.
نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد:با تلاش های انجام شده پروژه قطار شهری به مترو تبدیل شد که خوشبختانه با تامین اعتبار منابع مالی این مهم در حال انجام می باشد.
وی با بیان اینکه راه آهن یکصد سال دیگر هم از وسط شهر ورامین برداشته نمی شود،تاکید کرد:باید با کمک و همیاری مسئولین شهرستان برای به ثمر نشستن این پروژه از هیچ اقدامی دریغ نکرد.
نقوی با انتقاد از عدم حضور “محسن خوانساری”فرماندار شهرستان ورامین در جلسه امروز شورا افزود:در واقع مسئول تشکیل جلسه مترو شخص فرماندار می باشد و چنانچه ایشان مایل به برگزاری جلسه نیستند ترتیبی اتخاذ شود تا استاندار تهران این جلسات را برگزار و به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی ادامه داد:گار مردم نباید روی زمین بماند به بنده هم که به عنوان نماینده مردم هستم سالی دو بار حج عمره می دهند که تا کنون به خاطر کار مردم به این سفر مشرف نشده ام.
بر اساس این گزارش لازم به ذکر است که نماینده فرماندار ورامین پس از دو ساعت تاخیر در جلسه حضور یافته و اظهار داشت:فرماندار ورامین در سفر زیارتی به سر می برند.
در پایان جلسه نیز “محمد حسن فرجی”از اعضای شورای اسلامی شهر نیز گزارشی از ایستگاه صلواتی شهرداری ورامین که در مسیر نجف به کربلا مستقر شده بود به همه اعضای شورای شهر و حاضرین در جلسه ارائه نمود.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.