| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,268

۹۸ درصد از مردم شهرستان ورامین با سوادند

وارنا شهر- رئیس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان ورامین گفت: تنها دو درصد از جمعیت شهرستان ورامین بی سوادند و 98 درصد مردم این شهرستان سواد دارند.

به گزارش وارنا شهر به نقل از ایرنا محمد عدالت منش روز یکشنبه به مناسبت سالروز تأسیس نهضت سواد آموزی گفت: با توجه به ساختار جدید آموزشی؛ در شهرستان ورامین افراد کم سوادی وجود دارند که با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می شود که این افراد نیز به جرگه با سوادان افزوده شوند.

وی گفت: دوره های نهضت سوادآموزی در دو دوره سواد آموزی و انتقال برگزار می شود که دوره سواد آموزی معادل سوم ابتدایی و دوره انتقال معادل ششم ابتدایی می باشد و قبول شدگان در هر دوره که بی سوادان مطلق و یا افراد دارای مدرک پنجم ابتدایی می باشند، مدرک خود را از آموزش و پرورش دریافت می کنند .

عدالت منش بیان داشت: متقاضیان شرکت در دوره سواد آموزی باید حداقل دوره های اول و دوم ابتدایی را گذرانده باشند و افراد متقاضی دوره انتقال نیز باید یا در دوره سواد آموزی شرکت کنند یا مدرک چهارم و پنجم و ابتدایی را داشته باشند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای برنامه های نهضت سواد آموزی، طرح سواد آموزی فرد به فرد در شهرستان ورامین اجرا می شود.

عدالت منش گفت: اجرای طرح سواد آموزی فرد به فرد یکی از موفق ترین طرح هایی است که توانسته ضمن به کارگیری از نیروهای تحصیل کرده، زمینه را برای سواد آموزی افرادی که امکان حضور در کلاس های نهضت را ندارند فراهم آورد.

وی تصریح کرد: در این طرح متقاضیان همکاری با نهضت سواد آموزی ضمن شناسایی افراد بی سواد، آنان را به اداره نهضت معرفی و پس از تعیین میزان بی سوادی آموزش های لازم را به آنان ارایه می کنند.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی شهرستان ورامین افزود: پس از پایان دوره از فرد سواد آموز آزمون گرفته می شود و در صورت پذیرفته شدن، به آموزشیار مبلغ ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال پرداخت می شود.

وی گفت: آموزش دهنده حداقل باید دارای مدرک دیپلم باشد و فرد می تواند به هر تعداد نفرات بی سواد را شناسایی نموده و در زمان و مکانی که خود تعیین می کند نسبت به سوادآموزی افراد بی سواد اقدام کند.

عدالت منش تصریح کرد: آموزش دهندگان در طول دوره آموزش ۴ دوره امتحان زیر نظر این اداره از سواد آموزان دریافت می کنند تا آنان را برای امتحان نهایی که زیر نظر اداره نهضت سواد آموزی برگزار می شود آماده کنند.

رئیس اداره نهضت سواد آموزی ورامین گفت: دوره آموزش سوادآموزی ۵ ماه و دوره آموزشی انتقال ۸ ماه می باشد و جامعه هدف این طرح افراد ۱۰ تا ۵۰ سال است.

وی گفت: سال گذشته با اجرای این طرح بیش از ۹۰۰ نفر از افراد بی سواد شهرستان از نعمت سواد بهره مند شدند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.