یکشنبه ۰۱ ارد ۱۳۹۸ - Sunday 21 April 2019
وارنا شهر-رئیس شورای اسلامی شهر ورامین در جلسه مشترک آب و فاضلاب با شورای شهر از اجرای طرح شبکه آب و فاضلاب شهر از ده‌شریفای ورامین تا منطقه خیرآباد خبر داد.

به گزارش وارنا شهر، سیدمحسن رضایی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک آب و فاضلاب با شورای اسلامی شهر ورامین اظهار داشت: کمیته‌ای از آب و فاضلاب و شورای شهر مبنی بر اقدامات کنتورگذاری برای ساختمان‌های بدون مجوز شهرداری و مشترکان غیرمجاز تشکیل شد.

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین ادامه داد: در طول مسیر لوله اصلی تامین آب که از منطقه سعدآباد به ورامین وصل است انشعابات غیرمجازی را به این لوله اصلی وصل کرده‌اند که منجر به تحمیل هزینه اضافی و پرداخت حق آب آن‌ها به شهروندان شده است که مقرر شد این مشترکان شناسایی و نسبت به قطع آب شرب آن‌ها اقدام شود.

رضایی با بیان اینکه مقرر شد کول‌گذاری چاه‌های جذبی توسط شهرداری انجام شود، بیان داشت: بر اساس این جلسه و توافق انجام شده قرار شد ماهیانه از وضعیت بهداشتی آب شرب گزارشی برای شورای اسلامی شهر ورامین از طرف آب و فاضلاب شهرستان ارسال شود.

بهزاد حسینی عضو شورای اسلامی شهر ورامین نیز با انتقاد از عدم اجرای کارهای اساسی و زیربنایی در ارتباط با لوله‌گذاری آب و فاضلاب گفت: هرساله شاهد شکسته شدن لوله‌ها در خیابان‌ها و کوچه‌های شهر هستیم که این خود هزینه اضافی برای شهرداری و شهروندان ایجاد می‌کند.

در پایان جلسه نیز با اتفاق آراء مصوب شد تا سازمان آب و فاضلاب گزارشی از عملکرد خود از طریق ماهنامه «وارنا شهر» ارسال و شهرداری نیز نسبت به انعکاس عملکرد سازمان آب و فاضلاب و درج آن در این ماهنامه و گزارش به افکار عمومی اقدام لازم را به‌عمل آورد.

گفتنی است، این جلسه در حالی برگزار شد که مدیرعامل آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران علیرغم هماهنگی و دعوت قبلی نایب رئیس شورای اسلامی ورامین در این جلسه حضور نیافت و عامری معاون فنی و عمرانی، مرادی معاون بهره‌برداری، شکرزاده رئیس امور آب شهر و معصوم‌آبادی مدیر فنی از سازمان آب و فاضلاب جنوب شرق استان تهران در این جلسه حضور داشتند.