| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 873

کمیته دفع پساب‌های خانگی در ورامین تشکیل می‌شود

وارنا شهر-رئیس شورای اسلامی شهر ورامین گفت: با توجه به دفع غیراصولی و غیربهداشتی پساب‌های خانگی در جوی‌ها کمیته‌ای با حضور اداره بهداشت، آب و فاضلاب و شهرداری شهر ورامین تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری وارنا شهر سیدمحسن رضایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر رهاسازی فاضلاب‌های خانگی در سطح معابر کوچه‌ها و محلات شهر به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات شهری و زیست‌محیطی ساکنان و شهرداری تبدیل شده به‌طوری که علیرغم صرف هزینه‌های زیاد جهت مقابله با آثار سوء این امر هنوز نیز سیمای شهری و بهداشت محیط مردم از سوی چنین پدیده‌ای تهدید می‌شود.
در حال حاضر رها سازی فاضلاب های خانگی در سطح معابر کوچه ها و محلات شهر به یکی از بزرگترین مشکلات شهری و زیست محیطی ساکنین و شهرداری تبدیل شده به طوریکه علیرغم صرف هزینه های زیاد جهت مقابله با آثار سوء این امر هنوز نیز سیمای شهری و بهداشت محیط مردم از سوی چنین پدیده ای تهدید می شود.
اکنون با گشت کوتاهی در کوچه و محلات شهر، می توان جویبارهای خرد و کلانی را مشاهده کرد که از خانه ها به معابر سرازیر شده که علاوه بر ایجاد بوی نامطبوع، به عاملی برای تهدید سلامت شهروندان تبدیل شده است.
شهروندان معتقد هستند که کوچه های شهر به علت رهاسازی پساب های خانگی که از بیشتر خانه ها صورت می گیرد از نظر بهداشت، وضعیت نابسامانی دارند.
با وجود چنین مسائل و مشکلاتی در محله ها و منطقه رییس شورای اسلامی شهر ورامین تصمیم به حضور فیزیکی و تهیه گزارش میدانی از وضعیت موجود در سطح شهر گرفت و مقرر شد هر هفته چهارشنبه ها از یک محله به طور سرزده و بدون هماهنگی قبلی از ارائه خدمات صورت گرفته به شهروندان در همه زمینه های عمرانی،فرهنگی و … بازدید و در صورت مشاهده معضلات شهری نسبت به رفع آن با همکاری سایر سازمان ها و ادارات اقدام نمایند.
در همین راستا طی طرح “ورامین گردی”هفته قبل از محله “سکینه بانو” شهروندان این محله از جاری شدن فاضلاب های خانگی به داخل جوی ها و ایجاد بوی نا مطبوع در این منطقه ابراز گله و شکایت کرده که مقرر شد رییس شورای اسلامی شهر ورامین با تشکیل کمیته ای با حضور سازمان آب و فاضلاب،اداره بهداشت و شهرداری نسبت به حل و رفع این مشکل اقدام نماید.
طرح ورامین‌گردی با هدف ارائه خدمات بیشتر به شهروندان چهارشنبه هر هفته با حضور رئیس شورای شهر، شهردار و معاونان در یک محله و به صورت سرزده از خدمات انجام شده به شهروندان انجام می‌گیرد.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.