| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 102,293

راه اندازی کمپین من عاشق محمد هستم

وارنا شهر- ماجرای شارلی ابدو همچنان ادامه دارد. این نشریه در تازه ترین شماره خود اقدام به کشیدن کاریکاتور توهین آمیزی از پیامبراسلام کرده است. پس از چاپ سه میلیون نسخه یی از این نشریه مسلمانان اکثر دنیا اعتراض خود را نسبت به این کار نشان دادند.

“وارنا شهر”شهاب مرادی، رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در اقدامی کمپینی با عنوان «من عاشق محمد هستم» راه اندازی کرده است این کمپین که به زبان های مختلف هشتگ گذاری شده است، به شدت مورد استقبال کاربران شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام قرار گرفته است. پس از گذشت یک روز از راه اندازی این کمپین بیش از هشت هزار عکس با این عناوین در اینستاگرام هشتگ گذاری شده است که در نوع خودش برای نخستین بار است که این گونه در اینستاگرام ایرانی در کمپینی شرکت می کنند.

شهاب مرادی درباره این کمپین در صفحه اینستاگرامش نوشته است: «سلام. من- عاشق- محمدم صلی الله علیه و الله روایت شده: بعد از رحلت رسول خدا، شخص نامسلمان و تازه واردی در مدینه، بعد از ملاقات و پرسش هایی از امیرالمومنین علی علیه السلام، وقتی پاسخ سخت ترین سوال هایش را گرفت از حضرت پرسید: آیا تو محمدی؟ مولااین سخن را محترمانه ندانست و فرمود: وای بر تو! «من بنده یی از بنده های محمدم» انا عبدٌ من عبیدِ محمّد- لذا به نظر می رسد شعار «من محمدم» شعار مودبانه یی نباشد.

در پی اهانت مجله فرانسوی به رسول الله الاعظم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، پیشنهاد و درخواست می کنم این تصویر و متن زیر: شعارهای آن به صورت هشتگ ها را بازنشر بدهید.»

از نکات جالب در راه اندازی و حمایت از این کمپین می توان به بازتاب گسترده این کمپین توسط سایت های خبری در کشور اشاره کرد.

اگر برای تمامی کمپین هایی که در راستای حمایت از کشور و مردم باشد این سایت ها این گونه حمایت کنند باعث می شود تا استفاده صحیح تری از شبکه های اجتماعی در کشور داشته باشیم.

این کمپین در شبکه اجتماعی توییتر توسط مسلمانان کشورهای دیگر جهان هم راه اندازی شده است.

بیش از پنج هزار توییت در این کمپین نوشته شده که هر لحظه در حال افزایش است، راه اندازی این کمپین در اینستاگرام توسط شهاب مرادی نشان می دهد که به خوبی بقیه شبکه های اجتماعی را رصد کرده است.

صفحه منتسب به علی لاریجانی در اینستاگرام و صفحه حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد هم در این کمپین شرکت کرده اند، همچنین جمعی از هنرمندان، فعالان فرهنگی و هنری با گذاشتن عکس های مختلف از این کمپین حمایت کرده اند. در طول زمان اقدام تروریستی در پاریس کمپین های مختلفی در شبکه های اجتماعی شکل گرفت که معروف ترین آنها «من شارلی هستم» بود و هشتگ خود شارلی ابدو همچنان در بالاترین هشتگ های توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی قرار دارد.

باید منتظر ادامه راه این کمپین به خصوص در دیگر کشورهای مسلمان باشیم که تا چه اندازه در این کمپین شرکت می کنند، اما هشتگ ها و کمپین های مشابهی در کشورهای دیگر راه افتاده است که در اکثر پست ها و مطالب مردم پیامبر را به عنوان پیامبر صلح و دوستی معرفی و سعی کردند با زبان های مختلف پیامبر را به مردم دنیا معرفی کنند.

* کامنت های منتخب

کاربری مراکشی|محمد پیامبر صلح است، چه کسی می تواند او را به عنوان چهره خشن و خشمگین در دنیا معرفی کند که از ترور حمایت می کند.

کاربری اندونزیایی| محمد در بدترین شرایطی که در عربستان حضور داشته همیشه گفت وگو را به جنگ ترجیح می داده و برای ارتقای سطح فکری مردم تلاش می کرده است.

کاربری لبنانی| تا به حال در کجا مسلمانان به حضرت مسیح توهین کرده اند؟ این تفکرات که می خواهند از طریق توهین و کشیدن کاریکاتور پیامبر اسلام را مسخره کنند، هیچ ارتباطی به آزادی بیان و اعتقادات ندارد. باید به همدیگر احترام بگذاریم.

* هشتگ های روز – «من عاشق محمدم» ، «از تروریسم متنفرم» ، «توهین به پیامبران الهی را محکوم می کنم»

IloveMohammad

Ihateterrorism

ilovemykindprophet

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.