تاریخ خبر:۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند | انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |
پ

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر ورامین ؛

کمربندی شمالی ورامین جاده خطرناکی که جان مسافران را تهدید می کند

وارنا شهر– کمربندی شمالی ورامین ، محوری سه کیلومتری است که به دلیل برخوردار نبودن از استانداردهای لازم به مسیری خطرناک برای خودروهای عبوری و مسافران تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا ؛ کمربندی ورامین یکی از قدیمی ترین محورهایی است که با گذر از شمال شهرستان ورامین ، مسیر خودروهای عبوری را به سمت شهرستان پیشوا و روستاهای بخش شمالی ورامین متصل می کند، جاده ای که طی دو سال گذشته با اجرای عملیات تعریض، چهاربانده شد ولی تا کنون زیرساخت های آن برای امنیت بیشتر این مسیر تأمین نشده است.

نداشتن دوربرگردان های استاندارد ، تاریکی مطلق جاده در شب و نیمه کاره ماندن دوربرگردان زیرگذر این مسیر از جمله عواملی است که باعث شده دراین محور همواره شاهد بروز تصادفات متعدد منجر به جرح و فوت باشیم.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مسیر دسترسی شهرستان پاکدشت، روستاهای جعفرآباد اخوان ، کاظم آباد ، عسکر آباد ، سرگل و گلعباس و یوسف رضا از کمربندی شمالی ورامین منشعب می شود و این امر باعث شده تا در بسیاری از موارد عدم رعایت حق تقدم حوادث متعددی را در آن به وجود آورد.

سرهنگ علیرضا همیانی گفت: تاریکی مطلق این مسیر از دیگر مشکلات و معضلات موجود در کمربندی شمالی ورامین است و باعث می شود دید افقی رانندگان در شب کاهش یافته و باعث بروز تصادف میان آنها و عابرینی شود که برای رسیدن به جاده های روستایی مجبورند از عرض این محور عبور کنند.

وی افزود: همچنین در این مسیر دو دوربرگردان غیر استاندارد به منظور رفاه حال روستائیان احداث شده که این دوربرگردان ها به هیچ عنوان مورد تأئید پلیس راهور نیست و اگر در نظر گرفتن رفاه مردم به منظور دست یابی به مسیر های روستایی نبود باید این دوربرگردان ها مسدود می شد.

همیانی تصریح کرد: طول این مسیر کمتر از سه کیلومتر است و پیمودن کل مسیر و دور زدن در میدان های ولی عصر (عج) و بسیج زمان زیادی را از رانندگان نمی گیرد، اگر روستائیان و مردم از خطرات عدیده ای که بر اثر عدم توجه در دور زدن در محل دوربرگردان ها در کمین آنان است آگاه بودند خودشان داوطلبانه دوربرگردان ها را مسدود می کردند.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران تصریح کرد: هفته گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه پژو ۴۰۵ با یکدستگاه تاکسی که بر اثر بی دقتی راننده تاکسی در دورزدن بدون توجه در دوربرگردان روستای عسکرآباد به وقوع پیوست متأسفانه رانندگان خودروها به شدت مصدوم و سرنشین خودروی پژو به دلیل عدم بستن کمربند ایمنی و برخورد باشیشه جلو در دم جان خود را از دست داد.

وی گفت: از بین رفتن نان آور یک خانواده مشکلات عدیده ای را برای چندین خانواده به بار آورده و بر معضلات اجتماعی جامعه می افزاید.

همیانی بیان داشت: شهرستان ورامین از یک دستگاه دوربین سرعت سنج سیار برخوردار است که تلاش می گردد در روزهای هفته این دوربین در کمربندی شمالی ورامین مستقر شود تا با رانندگان متخلفی که سرعت مجاز را رعایت نمی کنند برخورد و از بروز حوادث بکاهد.

وی افزود: علاوه بر این ، تأخیر در اجرای زیر گذر کمربندی شمالی ورامین که باعث باریک شدن مسیر عبور خودروها شده بر میزان حوادث این جاده می افزاید که امید است مسوولان اداره راه و شهرسازی شهرستان های ورامین و پیشوا مشکلات این مسیر را برطرف و از میزان حوادث این جاده بکاهند.

پیوند کوتاه
آخــرین خبــرها
گزارش تصویری / تقدیر فرماندار و شهردار ورامین از اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها دستور شورای شهر به شهرداری ورامین برای خرید کالاهای تولید داخل بودجه ۲ هزار میلیارد ریالی شهرداری ورامین تصویب شد دیدار شهردار واعضای شورای اسلامی شهر با جانشین فرماندهی انتظامی و راهور شهرستان ورامین جلسه ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد در سطح شهر ورامین مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری با رییس شورای اسلامی شهر ورامین دیدار کرد. روسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر ورامین مشخص شد «جعفر اردستانی» رئیس شورای شهر ورامین شد سید رضا احمدی ریئس شورای اسلامی شهر ورامین طی پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت خانم زهرا هداوند میرزایی :مساجد را به عنوان محل رسیدگی به امور مردم در شهر قرار دادیم نامگذاری خیابانی به نام شهدای اصناف در ورامین/ تقویت همکاری بین مدیران شهری و اتاق اصناف سید رضا احمدی: رهاسازی فاضلاب خانگی و اماکن عمومی به نهر های آبهای سطحی، باعث آلودگی زمین های کشاورزی می‌شود شماره جدید نشریه وارنا شهر شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین منتشر شد. اولویت شورای اسلامی شهر ورامین در رسیدگی جدی مشکلات محلات علی خانی : رشد بافت فرسوده در شهر ورامین باید رفع شود فتح الله فرجی : جوان و جوانان مفاهیمی هستند که در سالهای اخیر در افکار عمومی و فضای سیاسی رونق پیدا کرده و سکه رایج بازار شده است احمد خانی : یکی از مهمترین عوامل ایجاد نظم و انظباط اجتماعی فرهنگ سازی ترافیک است که  لازمه زندگی شهری است.  ترافیک و مسأله حمل و نقل یکی از مهمترین فعالیت های مدیریت شهری هر جامعه ای است حسن حبیبی : اولویت شهری ورامین تبیین شود جعفر اردستانی : داشتن رویکرد اجتماعی و فرهنگی در برنامه ریزی ها و تعریف پروژه ها مهمترین اولویت شهر ورامین است محمد حسن فرجی : حذف سرعت گیر ها می تواند باعث کاهش مشکلات شهروندان در عبور و مرور شود محمد وصالپور : باز آفرینی شهری تضمین آینده شهری هداوند میرزایی : احداث باغ کتاب نیاز شهرورامین است فعالیت های شهرداری ورامین در نشریه وارنا شهر منتشر شد شورای اسلامی ورامین: خدمات آبفا ورامین شایسته تقدیر است شورای اسلامی شهر ورامین: شهرداری باید خدمات رسانی بهتری به مساجد در ماه مبارک رمضان داشته باشد
.