| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

به گزارش شورای اسلامی شهر ورامین ؛

کمربندی شمالی ورامین جاده خطرناکی که جان مسافران را تهدید می کند

وارنا شهر– کمربندی شمالی ورامین ، محوری سه کیلومتری است که به دلیل برخوردار نبودن از استانداردهای لازم به مسیری خطرناک برای خودروهای عبوری و مسافران تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا ؛ کمربندی ورامین یکی از قدیمی ترین محورهایی است که با گذر از شمال شهرستان ورامین ، مسیر خودروهای عبوری را به سمت شهرستان پیشوا و روستاهای بخش شمالی ورامین متصل می کند، جاده ای که طی دو سال گذشته با اجرای عملیات تعریض، چهاربانده شد ولی تا کنون زیرساخت های آن برای امنیت بیشتر این مسیر تأمین نشده است.

نداشتن دوربرگردان های استاندارد ، تاریکی مطلق جاده در شب و نیمه کاره ماندن دوربرگردان زیرگذر این مسیر از جمله عواملی است که باعث شده دراین محور همواره شاهد بروز تصادفات متعدد منجر به جرح و فوت باشیم.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مسیر دسترسی شهرستان پاکدشت، روستاهای جعفرآباد اخوان ، کاظم آباد ، عسکر آباد ، سرگل و گلعباس و یوسف رضا از کمربندی شمالی ورامین منشعب می شود و این امر باعث شده تا در بسیاری از موارد عدم رعایت حق تقدم حوادث متعددی را در آن به وجود آورد.

سرهنگ علیرضا همیانی گفت: تاریکی مطلق این مسیر از دیگر مشکلات و معضلات موجود در کمربندی شمالی ورامین است و باعث می شود دید افقی رانندگان در شب کاهش یافته و باعث بروز تصادف میان آنها و عابرینی شود که برای رسیدن به جاده های روستایی مجبورند از عرض این محور عبور کنند.

وی افزود: همچنین در این مسیر دو دوربرگردان غیر استاندارد به منظور رفاه حال روستائیان احداث شده که این دوربرگردان ها به هیچ عنوان مورد تأئید پلیس راهور نیست و اگر در نظر گرفتن رفاه مردم به منظور دست یابی به مسیر های روستایی نبود باید این دوربرگردان ها مسدود می شد.

همیانی تصریح کرد: طول این مسیر کمتر از سه کیلومتر است و پیمودن کل مسیر و دور زدن در میدان های ولی عصر (عج) و بسیج زمان زیادی را از رانندگان نمی گیرد، اگر روستائیان و مردم از خطرات عدیده ای که بر اثر عدم توجه در دور زدن در محل دوربرگردان ها در کمین آنان است آگاه بودند خودشان داوطلبانه دوربرگردان ها را مسدود می کردند.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران تصریح کرد: هفته گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه پژو ۴۰۵ با یکدستگاه تاکسی که بر اثر بی دقتی راننده تاکسی در دورزدن بدون توجه در دوربرگردان روستای عسکرآباد به وقوع پیوست متأسفانه رانندگان خودروها به شدت مصدوم و سرنشین خودروی پژو به دلیل عدم بستن کمربند ایمنی و برخورد باشیشه جلو در دم جان خود را از دست داد.

وی گفت: از بین رفتن نان آور یک خانواده مشکلات عدیده ای را برای چندین خانواده به بار آورده و بر معضلات اجتماعی جامعه می افزاید.

همیانی بیان داشت: شهرستان ورامین از یک دستگاه دوربین سرعت سنج سیار برخوردار است که تلاش می گردد در روزهای هفته این دوربین در کمربندی شمالی ورامین مستقر شود تا با رانندگان متخلفی که سرعت مجاز را رعایت نمی کنند برخورد و از بروز حوادث بکاهد.

وی افزود: علاوه بر این ، تأخیر در اجرای زیر گذر کمربندی شمالی ورامین که باعث باریک شدن مسیر عبور خودروها شده بر میزان حوادث این جاده می افزاید که امید است مسوولان اداره راه و شهرسازی شهرستان های ورامین و پیشوا مشکلات این مسیر را برطرف و از میزان حوادث این جاده بکاهند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
دیدار فرمانده سپاه با رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین دیدار فرماندار با رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین در” هفته سلامت” دیدار صمیمانه رییس واعضای شورای اسلامی با فرمانده سپاه ناحیه ورامین اولین جلسه رسمی شورای اسلامی در سال جدید برگزار شد. (گزارش تصویری )جلسه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۹شهرداری وسازمان های وابسته شهرداری ورامین بودجه پیشنهادی شهرداری ورامین در سال جدید دوهزار و پانصد وشصت وشش میلیارد ریال مصوب گردید صد وهشتادو دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید پیام تسلیت رییس واعضای شورای اسلامی شهر در پی شهادت سردار سپهبد “حاج قاسم سلیمانی “ دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با پرستاران بیمارستانهای شهرستان ورامین صد وهشتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد صدوهفتادوهفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید تقدیر رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین از پایگاه شهید مدرس جلسه آموزشی مشترک اعضای شورای اسلامی شهر ورامین وجوادآباد تصویب شیوه نامه ارائه تسهیلات حمایتی به نویسندگان بومی ،ناشران محلی و پایان نامه های دانشگاهی وحوزوی در جلسه رسمی مورخ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ طرح حمایت مادی ومعنوی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین از فعالیتهای عمرانی ،فرهنگی ومذهبی به مساجد،حسینیه ها ، پایگاهها وحوزه های مقاومت بسیج و موسسات قرآنی بر اساس بند ۳۱ صورتجلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۳شورای اسلامی شهر جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با خانواده شهیدان “محمد تقی فرجی”و”محمد اسماعیلی” تجلیل رییس و اعضای شورای اسلامی شهر از آتش نشانان شهرداری ورامین تقدیر رییس شورای اسلامی شهر ورامین از مردم ولایتی دیار ۱۵ خرداد گزارش تصویری / تقدیر فرماندار و شهردار ورامین از اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها
.