| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,428

پسماند درآمد پایدار شهرداری-جعفر اردستانی

وارنا شهر-به دنبال این گزارش دو اتفاق تلخ و شیرین حادث شد که متاسفانه یکی ایجاد فضا سازی مسموم و وهن آلود نسبت به اعضای کمیته تحقیق و تفحص و به ویژه رییس این کمیته بود که می خواستند با این کار رسیدگی به تخلفات سازمان را منحرف نمایند و به همین دلیل موج شایعه پراکنی علیه اعضای کمیته راه انداختند که بسیار تلخ و ناگوار و تاسف آور بود.

درآمد پایدار برای شهرداری ها از پشتوانه های مهمی است که به مدیران شهری برای تداوم برنامه ریزی و ارائه خدمات به شهروندان کمک می کند.
جعفر اردستانی نایب رییس شورای اسلامی شهر ورامین نوشت:درآمد حاصل از بازیافت زباله ها یکی از پایدارترین درآمدهاست که شهرداری ها می توانند با مدیریت صحیح و درست آن بخش ااز هزینه های خود را بدین وسیله جبران نماید.
زباله های خشک قسمتی از زباله هست که مشتری زیادی دارد.عده ای با تفکیک زباله های خشک(شامل کارتن،کاغذ،شیشه و مواد فلزی)از سطل های زباله شهر و فروش آنها به گاراژهایی که خریدار این وسایل هستند برای خودشان کسب و کاری راه انداخته اند.
بیش از ۱۰ سال پیش شهرداری ورامین با تاسیس شرکت بازیافت جهت تحقق درآمد پایدار از زباله های شهر اقدام نمود و در سال ۱۳۹۱ سازمان پسماند شهرداری ورامین به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.
در طول این مدت به دلیل سوءمدیریت و عدم نظارت و کنترل لازم بر عملکرد مدیر عامل،هدف درآمد زایی از پسماند تامین نشد و کار بهره برداری از زباله هی قابل بازیافت ساماندهی نگردید.
در همین راستا شورای اسلامی دوره چهارم شهر ورامین از ابتدای شروع فعالیت خود در مهرماه ۹۲ جهت بررسی دلایل عدم درآمد زایی سازمان پسماند کمیته تحقیق و تفحص تشکیل داد که حاصل حدود ۳ ماه فعالیت آن ارائه گزارش ۱۲ صفحه ای در مورد تخلفات و ایرادات قانونی در مورد مسائل مالی و اداری مدیر عامل و شورای سازمان به شورای شهر و مراجع ذیصلاح بود.
به دنبال این گزارش دو اتفاق تلخ و شیرین حادث شد که متاسفانه یکی ایجاد فضا سازی مسموم و وهن آلود نسبت به اعضای کمیته تحقیق و تفحص و به ویژه رییس این کمیته بود که می خواستند با این کار رسیدگی به تخلفات سازمان را منحرف نمایند و به همین دلیل موج شایعه پراکنی علیه اعضای کمیته راه انداختند که بسیار تلخ و ناگوار و تاسف آور بود.
اتفاق دیگر تغییر مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری ورامین بود که خوشبختانه با ۱۰ ماه فعالیت بسیاری از ایرادات و اشکالات سازمان مرتفع گردیده و در آستانه ایجاد درآمد ثابت و پایدار از بازیافت زباله می باشد که در صورت استمرار چنین مدیریتی به طور حتم شهرداری منافع مالی مناسبی از سازمان پسماند بدست خواهد آوردو زحمات کمیته تحقیق و تفحص سازمان پسماند شهرداری به ثمر خواهد نشست.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.