| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,175

امام جمعه ورامین: اقلیتی که خلاف مسیر حق حرکت کرده شکست می‌خورند

وارنا شهر-امام جمعه ورامین با تاکید بر اهمیت حمایت از رهبری گفت: اقلیتی که خلاف مسیر حق حرکت کرده و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد.

آیت‌الله سید مرتضی محمودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به تاکید اسلام تقوا بر اظهار داشت: خداوند بهشت را وسیع آفریده و می‌خواهد تمام بندگان بهشت بروند و این برخی از بندگان هستند که جهنم را انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: قرآن کتاب خدا و وحی آسمانی است و حتی حرفی به آن اضافه و یا کسر نشده است، فرشته وحی واسطه رساندن قرآن از پروردگار به پیامبر اعظم (ص) بوده است و بنابراین قرآن آن چیزی است که خدا می‌گوید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزود: بشر در اعمال خود اختیار دارد، نیکوکاری و بدکاری اختیاری است، خود انسان است که درب بهشت یا جهنم را برای خود باز می‌کند، در روایات آمده که هر قدم شخص نمازگزار از منزل تا مسجد پر از ثواب است.

وی عنوان کرد: زمین، اعضاء و جوارح و … شهادت می‌دهند تمام اعمال خوب و بد ما را، این همه برکات و فیوضات سزاوار نیست انسان ترک کند، عزیزان من شما مردم از سال ۴۲ و بعد از آن در سال ۸۸ امتحان خود را خوب پس داده‌اید اما ببینید هنگام نماز صبح، ظهر و مغرب در مساجد چند نفر برای نماز می‌آیند و از این تعداد چه تعداد جوان برای نماز می‌آیند.

آیت‌الله محمودی بیان داشت: فرزندان خود را به سوی مساجد روانه کنید، بهترین سرمایه انسان بعد از ایمان به خدا فرزند انسان است که نسل انسان از او باقی می‌ماند، طوری عمل کنید که این سرمایه مفید و سودآور بوده و به درد انسان بخورد،بچه را با خود به نماز جمعه بیاورید، میوه درخت انسان اولاد انسان است، مبادا میوه‌ها ثمر بدهد اما کرم زده شود.

امام جمعه ورامین در خطبه دوم نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد: این دو فریضه از بین دیگر فرایض از یک اهمیت خاص برخوردار است، این دو فریضه الهی اگر به خوبی اجرا شود وضع جامعه ما بهتر از این‌ها خواهد بود.

وی افزود:‌ با اینکه اوایل پیروزی انقلاب اسلامی قوانین این دو فریضه در مجلس مصوب شد اما اجرایی نگردید، بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد اما هنوز فقدان قوانین امر به معروف و نهی از منکر حس می‌شود.

آیت‌الله محمودی تصریح کرد: غیرت در برخی مردها دیده نمی‌شود، غیرت و شرافت کجا رفته است، البته اقلیت این‌طور هستند، حالا مساله حجاب به تنهایی نیست، خیلی مسائل داریم، مساله رشوه خواری، نقل می‌کنند باید پشت میزها بایستند و التماس کنند تا به پرونده‌شان رسیدگی شود.

وی ادامه داد: کشوری که هشت سال از اسلام و قرآن دفاع کرد و بیش از ۲۰۰ هزار شهید داد بعضاً پیکر برخی از شهدا به وطن بازنگشت آن‌وقت این وضع کشور ما نباید باشد، بازار ما، ادارات ما، حتی برخی کشاورزی‌های ما مورد شرعی دارد، زمین را غصب کرده از صاحب زمین و در آن کشت می‌کند، خوب این اعمال حرام است.

امام جمعه ورامین گفت: اگر دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر به خوبی اجرا شود بقیه واجبات به خوبی انجام می‌شود اما بی اهمیتی به این دو فریضه می‌شود، کوتاهی می‌کنیم، ترک امر به معروف و نهی از منکر مانند ترک روزه و صلاه است، هر دو از واجبات هستند.

این مسئول اضافه کرد:‌ البته کسانی که می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر کنند باید مسائلش را بدانند، گناه را نمی‌شود با گناه از بین برد.

وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن عنوان کرد: از مردان و زنان شریف ایران متشکرم که پس از گذشت بیش از ۳۰ سال در روز ۲۲ بهمن به خیابان‌ها آمدند و با راهپیمایی باشکوه خود چشم دشمنان را کور کردند، البته آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها کور باطنی هستند و حق را نمی‌بینند، اما حق ماندگار است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزود: خداوند تبارک و تعالی حامی حق و پیروان حق است، بدانید تبعیت از رهبری بسیار اهمیت دارد، اقلیتی هستند که خلاف مسیر حق را انتخاب کردند و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد، خداوند عزت را به این کشور و انقلاب داده و خواهد داد.

وی ادامه داد: باطل رفتنی است و حق ماندگار است، نمرود با آن تشکیلات رفت و ابراهیم که یک نفر بود ماند، موسی کریم ماند و فرعون رفت، پیامبر(ص) ماند اما مشرکین مکه رفتند، پیامبر (ص) یک نفر بود اما بر ۶۰ قبیله مشرک پیروز شد و امروز نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان همه گویندگان لا اله الا الله و محمد رسول الله(ص) هستند.

امام جمعه ورامین تصریح کرد: آن‌هایی که اهانت به پیامبر (ص) کردند اهانت به خود می‌کنند، خدا از این افراد عقل و فهم را گرفته است، پشتیبان اسلام خدا است، آن روز پیامبر(ص) تنها بود خداوند اسلام را حفظ کرد چه برسد به امروز که نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند.

dpuf

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.