| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,132

غفلت از مقررات ملی ساختمان خطرآفرین شده است

وارنا شهر-خوشنویسان با اشاره به لزوم رعایت مبحث 17 مقررات ملی ساختمان گفت: غفلت از این مبحث خطرآفرین شده است.

به گزارش گروه شهروشهروند جوان برنا، سهیلا خوشنویسان مدیر مرکز ملی آزمون و تحقیقات سیستم‌های گرمایشی سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران با بیان این مطلب افزود: متاسفانه غفلت در اجرای مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان مخاطره افرین شده و مردم امروز علاوه بر آلودگی فضای شهری با آلودگی فضای داخلی واحدهای مسکونی هم دسته و پنجه نرم می کنند.

وی اظهار کرد: بر اساس مبحث ۱۷ مقررات ملی ساختمان، انتخاب نوع سیستم حرارتی و گرمایشی منازل توسط مهندس طراح و سازنده در هنگام ساخت واحدهای مسکونی باید به گونه ای باشد که به هیچ عنوان اکسیژن داخل واحد مسکونی را از بین نبرد تا مخاطره ای برای ساکنان ایجاد نکند.

خوشنویسان با بیان اینکه متاسفانه این مباحث مورد غفلت قرار گرفته است ادامه داد: در شرایطی که سازندگان واحدهای مسکونی دقت کافی را ندارند لازم است مردم خودشان سیستم حرارتی و گرمایشی که توسط سازنده تعبیه شده را با دقت تهیه و توسط مهندسان کارازموده نصب کنند تا مخاطرات احتمالی آن کاهش یابد.

این کارشناس استاندارد با بیان اینکه سیستم حرارت مرکزی ایمن ترین سیستم گرمایشی برای منازل است توضیح داد: مردم باید در هنگام خرید سیستم‌های گرمایشی از یک مهندس طراح جهت طراحی یک سیستم مناسب کمک بگیرند و مهندس طراح نیز باید سیستم گرمایشی را از یک شرکت معتبر و دارای نشان استاندارد تهیه کنند.

وی با بیان اینکه در هنگام استفاده از پکیج باید به برخی از نکات توجه فراوان داشت گفت: افراد باید توجه داشته باشد در هنگام استفاده از پکیج‌ که اکسیژن لازم برای احتراق را از داخل خانه تهیه می‌کند، تهویه داخل ساختمان مناسب و اکسیژن داخل ساختمان به اندازه باشد.

خوشنویسان تصریح کرد: اگر اکسیژن داخل منزل کافی نباشد پکیج به جای اینکه گازهای حاصل از احتراق را به خارج از منزل بفرستد برعکس به داخل خانه هدایت می کند که این مساله اگرچه به حادثه دلخراش و انفجار منجر نمی شود اما در بلند مدت سلامت ساکنان را به خطر می اندازد و اثار سوئی بر بدن انها دارد.

این مقام مسوول با اشاره به تلاشهای سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی برای فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد: پکیج تهیه شده تنها باید توسط نصاب‌های مجاز همان شرکت نصب شود، اگر افراد وسیله گرمایشی خود را از یک شرکتی که مهر استاندارد را دارد تهیه کنند باید توسط مهندسان آن شرکت نصب شود زیرا ممکن است در جای مناسب نصب نشود و منجر به خفگی شود. افراد باید توجه داشته باشند برای نصب تنها نمایندگی های مجاز را به منزل راه دهند زیرا در غیر اینصورت با جان خود بازی کرده‌اند.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.