تاریخ خبر:۱۳۹۷ دوشنبه ۲۰ اسفند | انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |
پ

به گزارش واحد خبر روابط عمومی شورای اسلامی شهر ورامین ؛

افزایش منابع مالی شهرداری ها و دهیاری ها در سال آینده

وارنا شهر-معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در حاشيه چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري ها از افزايش منابع مالي شهرداري‌ها و دهياري‌ها در سال آينده خبر داد.

به گزارش وارنا شهر، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: امسال منابع مالی شهرداری‌ها بیش از ۶۰ درصد افزایش‌یافته و منابع مالی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک نیز بیش از دو برابر شده است.
وی افزود: امسال ۴۸۰۰ ماشین‌آلات شهرداری‌ها در بخش‌های آتش‌نشانی، حمل زباله و خدمات شهری از بودجه عمومی تأمین‌ شده است که تا پایان سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
خندان‌دل گفت: به آسفالت معابر شهرهای کوچک توجه شده است و این کار در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نیز ادامه و گسترش می‌یابد.
معاون وزیر کشور افزود: امسال حدود ۴۰۰ هزار تن قیر در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است و در سال آینده نیز بیش از این توزیع می‌شود.
خندان‌دل گفت: در یک سال و نیم اخیر چندین لایحه تنظیم‌ شده که در بخش‌های تخصصی و کارشناسی دولت در حال بررسی و هدف آن اصلاح برخی از مشکلات مدیران شهری است.
وی افزود: موضوعاتی مانند درآمد پایدار برای شهرداری‌ها، مدیریت شهری، اصلاح قوانین دهیاری‌ها در این لوایح مطرح‌ شده است.
خندان‌دل به مشکل تأمین خدمات موردنیاز در جوامع شهری اشاره کرد و گفت: اگر به این موضوع در شهرهای کوچک توجه نشود ممکن است منجر به جابجایی جمعیت شود و حاشیه‌نشینی افزایش یابد.
معاون وزیر کشور افزود: در اقدامی کوتاه‌مدت، تلاش کردیم که به این شهرها توجه بیشتری کنیم و بخش‌هایی از ماشین‌آلات و تجهیزات شهرهای کوچک را تأمین کنیم. خندان‌دل گفت: در آتش‌نشانی برای تأمین نردبان‌های بلند و ماشین‌آلات سنگین اقدام شده و دولت امسال نیز دو هزار میلیارد ریال به آن اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها دائماً به کالاها و تجهیزات جدید نیاز دارند، گفت: با برگزاری نمایشگاه‌ها زمینه فراهم کردن این تجهیزات فراهم می‌شود.
معاون وزیر کشور افزود: در نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حدود ۱۴۰ شرکت تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای موردنیاز شهرداری‌ها حضور دارند. خندان‌دل گفت: در این نمایشگاه ۱۶۰ شهرداری و ۴۰ شرکت تعاونی دهیاری نیز کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند.
معاون وزیر کشور افزود: در دورانی که توجه به اقتصاد مقاومتی می‌تواند گشایشی در عرصه تولید به وجود آورد، برگزاری این نمایشگاه که متکی به تولیدکنندگان داخلی است نویدبخش است.
خندان‌دل گفت: بخشی از منابعی شهرداری‌ها از طریق عوارض و منابع محلی است که خودشان تأمین می‌کنند و بخش دیگر نیز به صورت متمرکز وزارت کشور در اختیارشان قرار می‌دهد.

پیوند کوتاه
آخــرین خبــرها
گزارش تصویری / تقدیر فرماندار و شهردار ورامین از اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها دستور شورای شهر به شهرداری ورامین برای خرید کالاهای تولید داخل بودجه ۲ هزار میلیارد ریالی شهرداری ورامین تصویب شد دیدار شهردار واعضای شورای اسلامی شهر با جانشین فرماندهی انتظامی و راهور شهرستان ورامین جلسه ساماندهی و جمع آوری سگهای ولگرد در سطح شهر ورامین مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری با رییس شورای اسلامی شهر ورامین دیدار کرد. روسای کمیسیون های شورای اسلامی شهر ورامین مشخص شد «جعفر اردستانی» رئیس شورای شهر ورامین شد سید رضا احمدی ریئس شورای اسلامی شهر ورامین طی پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت خانم زهرا هداوند میرزایی :مساجد را به عنوان محل رسیدگی به امور مردم در شهر قرار دادیم نامگذاری خیابانی به نام شهدای اصناف در ورامین/ تقویت همکاری بین مدیران شهری و اتاق اصناف سید رضا احمدی: رهاسازی فاضلاب خانگی و اماکن عمومی به نهر های آبهای سطحی، باعث آلودگی زمین های کشاورزی می‌شود شماره جدید نشریه وارنا شهر شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین منتشر شد. اولویت شورای اسلامی شهر ورامین در رسیدگی جدی مشکلات محلات علی خانی : رشد بافت فرسوده در شهر ورامین باید رفع شود فتح الله فرجی : جوان و جوانان مفاهیمی هستند که در سالهای اخیر در افکار عمومی و فضای سیاسی رونق پیدا کرده و سکه رایج بازار شده است احمد خانی : یکی از مهمترین عوامل ایجاد نظم و انظباط اجتماعی فرهنگ سازی ترافیک است که  لازمه زندگی شهری است.  ترافیک و مسأله حمل و نقل یکی از مهمترین فعالیت های مدیریت شهری هر جامعه ای است حسن حبیبی : اولویت شهری ورامین تبیین شود جعفر اردستانی : داشتن رویکرد اجتماعی و فرهنگی در برنامه ریزی ها و تعریف پروژه ها مهمترین اولویت شهر ورامین است محمد حسن فرجی : حذف سرعت گیر ها می تواند باعث کاهش مشکلات شهروندان در عبور و مرور شود محمد وصالپور : باز آفرینی شهری تضمین آینده شهری هداوند میرزایی : احداث باغ کتاب نیاز شهرورامین است فعالیت های شهرداری ورامین در نشریه وارنا شهر منتشر شد شورای اسلامی ورامین: خدمات آبفا ورامین شایسته تقدیر است شورای اسلامی شهر ورامین: شهرداری باید خدمات رسانی بهتری به مساجد در ماه مبارک رمضان داشته باشد
.