| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

به گزارش شورای اسلامی شهر ورامین ؛

افزایش منابع مالی شهرداری ها و دهیاری ها در سال آینده

وارنا شهر-معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در حاشيه چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري ها از افزايش منابع مالي شهرداري‌ها و دهياري‌ها در سال آينده خبر داد.

به گزارش وارنا شهر، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: امسال منابع مالی شهرداری‌ها بیش از ۶۰ درصد افزایش‌یافته و منابع مالی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک نیز بیش از دو برابر شده است.
وی افزود: امسال ۴۸۰۰ ماشین‌آلات شهرداری‌ها در بخش‌های آتش‌نشانی، حمل زباله و خدمات شهری از بودجه عمومی تأمین‌ شده است که تا پایان سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
خندان‌دل گفت: به آسفالت معابر شهرهای کوچک توجه شده است و این کار در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نیز ادامه و گسترش می‌یابد.
معاون وزیر کشور افزود: امسال حدود ۴۰۰ هزار تن قیر در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است و در سال آینده نیز بیش از این توزیع می‌شود.
خندان‌دل گفت: در یک سال و نیم اخیر چندین لایحه تنظیم‌ شده که در بخش‌های تخصصی و کارشناسی دولت در حال بررسی و هدف آن اصلاح برخی از مشکلات مدیران شهری است.
وی افزود: موضوعاتی مانند درآمد پایدار برای شهرداری‌ها، مدیریت شهری، اصلاح قوانین دهیاری‌ها در این لوایح مطرح‌ شده است.
خندان‌دل به مشکل تأمین خدمات موردنیاز در جوامع شهری اشاره کرد و گفت: اگر به این موضوع در شهرهای کوچک توجه نشود ممکن است منجر به جابجایی جمعیت شود و حاشیه‌نشینی افزایش یابد.
معاون وزیر کشور افزود: در اقدامی کوتاه‌مدت، تلاش کردیم که به این شهرها توجه بیشتری کنیم و بخش‌هایی از ماشین‌آلات و تجهیزات شهرهای کوچک را تأمین کنیم. خندان‌دل گفت: در آتش‌نشانی برای تأمین نردبان‌های بلند و ماشین‌آلات سنگین اقدام شده و دولت امسال نیز دو هزار میلیارد ریال به آن اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها دائماً به کالاها و تجهیزات جدید نیاز دارند، گفت: با برگزاری نمایشگاه‌ها زمینه فراهم کردن این تجهیزات فراهم می‌شود.
معاون وزیر کشور افزود: در نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حدود ۱۴۰ شرکت تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای موردنیاز شهرداری‌ها حضور دارند. خندان‌دل گفت: در این نمایشگاه ۱۶۰ شهرداری و ۴۰ شرکت تعاونی دهیاری نیز کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند.
معاون وزیر کشور افزود: در دورانی که توجه به اقتصاد مقاومتی می‌تواند گشایشی در عرصه تولید به وجود آورد، برگزاری این نمایشگاه که متکی به تولیدکنندگان داخلی است نویدبخش است.
خندان‌دل گفت: بخشی از منابعی شهرداری‌ها از طریق عوارض و منابع محلی است که خودشان تأمین می‌کنند و بخش دیگر نیز به صورت متمرکز وزارت کشور در اختیارشان قرار می‌دهد.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
دیدار فرمانده سپاه با رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین دیدار فرماندار با رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین در” هفته سلامت” دیدار صمیمانه رییس واعضای شورای اسلامی با فرمانده سپاه ناحیه ورامین اولین جلسه رسمی شورای اسلامی در سال جدید برگزار شد. (گزارش تصویری )جلسه بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۹شهرداری وسازمان های وابسته شهرداری ورامین بودجه پیشنهادی شهرداری ورامین در سال جدید دوهزار و پانصد وشصت وشش میلیارد ریال مصوب گردید صد وهشتادو دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید پیام تسلیت رییس واعضای شورای اسلامی شهر در پی شهادت سردار سپهبد “حاج قاسم سلیمانی “ دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با پرستاران بیمارستانهای شهرستان ورامین صد وهشتادمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار شد صدوهفتادوهفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید تقدیر رییس واعضای شورای اسلامی شهر ورامین از پایگاه شهید مدرس جلسه آموزشی مشترک اعضای شورای اسلامی شهر ورامین وجوادآباد تصویب شیوه نامه ارائه تسهیلات حمایتی به نویسندگان بومی ،ناشران محلی و پایان نامه های دانشگاهی وحوزوی در جلسه رسمی مورخ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ طرح حمایت مادی ومعنوی شهرداری وشورای اسلامی شهر ورامین از فعالیتهای عمرانی ،فرهنگی ومذهبی به مساجد،حسینیه ها ، پایگاهها وحوزه های مقاومت بسیج و موسسات قرآنی بر اساس بند ۳۱ صورتجلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۲۳شورای اسلامی شهر جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید. دیدار رییس واعضای شورای اسلامی شهر با خانواده شهیدان “محمد تقی فرجی”و”محمد اسماعیلی” تجلیل رییس و اعضای شورای اسلامی شهر از آتش نشانان شهرداری ورامین تقدیر رییس شورای اسلامی شهر ورامین از مردم ولایتی دیار ۱۵ خرداد گزارش تصویری / تقدیر فرماندار و شهردار ورامین از اعضای شورای اسلامی شهر به مناسبت روز شوراها
.