| انتشار دهنده: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ورامین |

تعداد بازدید خبر: 1,695

افزایش منابع مالی شهرداری ها و دهیاری ها در سال آینده

وارنا شهر-معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير كشور در حاشيه چهارمين نمايشگاه جامع مديريت شهري و دستاوردهاي شهرداري ها از افزايش منابع مالي شهرداري‌ها و دهياري‌ها در سال آينده خبر داد.

به گزارش وارنا شهر، هوشنگ خندان‌دل در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: امسال منابع مالی شهرداری‌ها بیش از ۶۰ درصد افزایش‌یافته و منابع مالی دهیاری‌ها و شهرداری‌های کوچک نیز بیش از دو برابر شده است.
وی افزود: امسال ۴۸۰۰ ماشین‌آلات شهرداری‌ها در بخش‌های آتش‌نشانی، حمل زباله و خدمات شهری از بودجه عمومی تأمین‌ شده است که تا پایان سال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.
خندان‌دل گفت: به آسفالت معابر شهرهای کوچک توجه شده است و این کار در سال‌های ۹۴ و ۹۵ نیز ادامه و گسترش می‌یابد.
معاون وزیر کشور افزود: امسال حدود ۴۰۰ هزار تن قیر در اختیار شهرداری‌ها قرار گرفته است و در سال آینده نیز بیش از این توزیع می‌شود.
خندان‌دل گفت: در یک سال و نیم اخیر چندین لایحه تنظیم‌ شده که در بخش‌های تخصصی و کارشناسی دولت در حال بررسی و هدف آن اصلاح برخی از مشکلات مدیران شهری است.
وی افزود: موضوعاتی مانند درآمد پایدار برای شهرداری‌ها، مدیریت شهری، اصلاح قوانین دهیاری‌ها در این لوایح مطرح‌ شده است.
خندان‌دل به مشکل تأمین خدمات موردنیاز در جوامع شهری اشاره کرد و گفت: اگر به این موضوع در شهرهای کوچک توجه نشود ممکن است منجر به جابجایی جمعیت شود و حاشیه‌نشینی افزایش یابد.
معاون وزیر کشور افزود: در اقدامی کوتاه‌مدت، تلاش کردیم که به این شهرها توجه بیشتری کنیم و بخش‌هایی از ماشین‌آلات و تجهیزات شهرهای کوچک را تأمین کنیم. خندان‌دل گفت: در آتش‌نشانی برای تأمین نردبان‌های بلند و ماشین‌آلات سنگین اقدام شده و دولت امسال نیز دو هزار میلیارد ریال به آن اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها دائماً به کالاها و تجهیزات جدید نیاز دارند، گفت: با برگزاری نمایشگاه‌ها زمینه فراهم کردن این تجهیزات فراهم می‌شود.
معاون وزیر کشور افزود: در نمایشگاه جامع مدیریت شهری و دستاوردهای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حدود ۱۴۰ شرکت تأمین تجهیزات و ماشین‌آلات و کالاهای موردنیاز شهرداری‌ها حضور دارند. خندان‌دل گفت: در این نمایشگاه ۱۶۰ شهرداری و ۴۰ شرکت تعاونی دهیاری نیز کالاها و خدمات خود را ارائه می‌دهند.
معاون وزیر کشور افزود: در دورانی که توجه به اقتصاد مقاومتی می‌تواند گشایشی در عرصه تولید به وجود آورد، برگزاری این نمایشگاه که متکی به تولیدکنندگان داخلی است نویدبخش است.
خندان‌دل گفت: بخشی از منابعی شهرداری‌ها از طریق عوارض و منابع محلی است که خودشان تأمین می‌کنند و بخش دیگر نیز به صورت متمرکز وزارت کشور در اختیارشان قرار می‌دهد.

پیوند کوتاه
خبرهای مرتبط
آخــرین خبــرها
صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ صورت جامع و هزینه شهرداری در شش ماهه دوم سال ۱۴۰۱ پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد. دیدار اعضاءشورای اسلامی شهر ورامین با فرمانده سپاه بررسی ساماندهی روز بازارها و وانت بارها در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر ورامین پنجاه و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی برگزار شد چهل و ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار شد کمیته فرهنگی مذهبی شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید دیدار رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر با دادستان شهر بازدید رئیس و اعضاء شورای اسلامی شهر از کارگاههای شیشه وآبگینه ورامین دیداراعضا شورای اسلامی شهر با رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تجلیل فرماندار و امام جمعه موقت از رئیس و اعضاءشورای اسلامی شهرورامین بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی ازمحل احداث آرامستان جدید شهر اختتامیه نخستین عهدواره چهله مهدویت برگزار شد کمیته بهداشت و محیط زیست کمیسیون فرهنگی اجتماعی تشکیل شد درروز اول مسابقات گروه دو لیگ جوانان مناطق کشورکه به میزبانی ورامین در سالن شهید مهر جو عبدل آباد برگزار میشود ، جعفر اردستانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر و ابوالفضل جعفری رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بهمراه فرماندار و معاونین ایشان حضور یافتند و با بازیکنان تیم های شهر ورامین از نزدیک گفتگو و برایشن آرزوی موفقیت نمودند. کمیته اجتماعی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهرورامین تشکیل شد بازدید اعضاءکمیسیون توسعه وعمران از پارک ۱۵خرداد جهت بررسی مشکلات آن بودجه ۱۴۰۱ شهرداری ورامین تصویب شد با حضور رئیس و اعضاءکمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر،شهردارو مدیران مناطق شهرداری جلسه برگزارشد ۲۲بهمن ۱۴۰۰ کمیسیون توسعه عمران شورای اسلامی شهر ورامین برگزار گردید بازدید رئیس و اعضاء کمیسیون فرهنگی اجتماعی از مرکز شبانه روزی دنیای نو کمیته فرهنگی مذهبی کمیسیون فرهنگی اجتماعی برگزار گردید مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار آفرینی و دستاورد های روستایی و عشایری شهرستان ورامین
.